Український бізнес тепер може підписувати документи з ЄС на одній онлайн-платформі
12 July, 2024
Українські юридичні та фізичні особи відтепер мають можливість підписувати документи з європейськими партнерами за допомогою єдиної онлайн-платформи. Система електронного документообігу Schrift (Шрифт) запровадила нову функцію, яка дозволяє використовувати як українські, так і європейські кваліфіковані електронні підписи (КЕП) в одній мережі. Платформа надасть змогу зручніше та оперативніше погоджувати з європейськими партнерами спільні документи: міжнародні контракти, рахунки, звірки тощо, що відкриває додаткові перспективи для українських підприємців.
Як працює платформа?
Для підписання документів не потрібно встановлювати спеціальні програми, достатньо веббраузера. Контрагент може підписати документ безоплатно, навіть без створення свого акаунта, у гостьовому інтерфейсі.
Верифікувати підпис можна безпосередньо в системі Шрифт або через офіційні ресурси, такі як czo.gov.ua та ec.europa.eu. Ці електронні підписи мають юридичну силу як в Україні, так і в Європейському Союзі
Контекст
Онлайн підписання документів з ЄС на одній платформі стало можливим завдяки експериментальному проєкту щодо взаємного визнання електронних довірчих послуг між Україною та Європейським Союзом, затвердженим у 2022 році. Наразі Україна — єдина країна поза межами ЄС, яка отримала цю можливість.
У Євросоюзі не використовують алгоритм підписання ДСТУ, що застосовується в більшості сертифікатів ключів, які випускаються в Україні. Тому Міністерство цифрової трансформації рекомендує використовувати українські КЕПи з міжнародним сертифікатом, наприклад Дія.Підпис.
До взаємного визнання українських та європейських КЕПів, діє порядок, що дозволяє визнавати українські КЕПи в Євросоюзі як удосконалені. Вони нижчі за рівнем довіри, але також мають силу доказу в європейських судах.