86 наукових розробок і 26 пропозицій співпраці зареєстровано на комунікаційній платформі «Наука та бізнес»
28 July, 2022
Станом на 28 липня 2022 року на платформі для ефективної взаємодії представників бізнесу та наукової спільноти «Наука та бізнес» зареєстровано 645 користувачів.
До бази даних онлайн-майданчика надіслано 86 пропозицій щодо впровадження наукових досліджень і 26 пропозицій співпраці, серед яких є ті, що спрямовані на підтримку країни в умовах воєнного стану.
За словами Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, спеціальна комунікаційна платформа, що була розроблена ще до війни, стала інноваційним інструментом для пошуку партнерів, виконання та реалізації наукових, науково-технічних, інноваційних проєктів, а також спільного використання наявної дослідницької та інноваційної інфраструктури. Українські науковці, освітяни та підприємці активно спрямовують свій потенціал задля перемоги та розбудови нашої держави.
Пропозиції українських учених:
- Київський національний університет технологій і дизайну розробляє вдосконалену форму взуттєвої колодки з підвищеними комфортними властивостями для військового взуття на основі результатів 3D-досліджень стоп військовослужбовців і мобілізованих осіб.
- Інститут фізіології імені О. О. Богомольця пропонує до реалізації виготовлення біонічних протезів верхньої та нижньої кінцівок людини.
Також пропонується інтеграція в діагностичні комплекси та системи, застосування, спільні дослідження, продаж програмного комплексу для нового застосування вимірювачів артеріального тиску, дослідження адаптаційних можливостей організму, психічних розладів із технологіями машинного навчання, стану автономної нервової, серцевої та легеневої системи.
Інші подані розробки мають на меті створення трикотажних полотен для виготовлення комплектуючих елементів бронезахисту з використанням високомолекулярної поліетиленової нитки підвищеної міцності, а також створення трикотажу з прогнозованими властивостями, зокрема, з ефектом збереження тепла чи відведення пароподібної вологи.
Наукові розробки сфери паливно-енергетичного комплексу:
- створення комплексу з виробництва рідкого біопалива шляхом переробки мікроводоростей власної культивації;
- створення промислової плантації з вирощування міскантуса з виробництвом енергетичної тріски, яка використовуватиметься як паливо чи сировину для виробництва паливних гранул (пелет) і брикетів тощо;
- виготовлення композиційного палива з техногенних відходів вуглевидобувної, деревообробної, целюлозно-паперової та сільськогосподарської галузей.
Як працювати з платформою?
- Відеоінструкцію можна переглянути за посиланням.
- Для отримання інформаційної та консультаційної підтримки щодо платформи «Наука та бізнес» або взаємодії з розробниками звертайтеся на електронну адресу s2bmm.ukraine@gmail.com.