13 інноваційних українських компаній отримали загалом 500 000 євро на розробку та впровадження нових «зелених» технологій
22 December, 2022
16 грудня 2022 року Greencubator провів Церемонію нагородження Кліматичних Інноваційних Ваучерів. Було оголошено 13 українських компаній, що отримають загалом 500 000 євро від Європейського банку реконструкцій та розвитку (ЄБРР) та Європейського Союзу (ЄС) на розробку або впровадження технологій, що зменшують викиди парникових газів, підвищують енергоефективність і запобігають змінам клімату.
Найпопулярніші сфери, в яких працюють компанії-переможці, цього року охоплюють захист інтелектуальної власності, сертифікацію, розробку програмного забезпечення та інжиніринг. Ініціатива передбачає надання фінансування на «зелені» технології у різних галузях, від модернізації виробничих ліній до захисту інтелектуальної власності.
Переможцями цього року є:
- «Ре-Ліф Технолоджи» — виробництво паперу з опалого листя та вторинної целюлози; скорочує викиди CO2 до 78%, використовує принципи циркулярної економіки та зменшує споживання енергії та води.
- Frendt — розробка апаратного і програмного забезпечення для фермерів і сільського господарства; оптимізує процеси для найбільш ефективного використання сільськогосподарських ресурсів, зменшує кліматичний впливів.
- Input Soft — платформа SaaS («програмне забезпечення як послуга») для управління ресурсами і даними наземних служб аеропортів; скорочує викиди та споживання пального при наземному обслуговуванні.
- Meredot — розробка бездротових зарядних станцій для мікромобільності; зменшує вуглецевий слід.
- Gardarica Tress — розробка навігаційного пристрою для сільського господарства; зменшує витрати на пальне, а також використання мастильних матеріалів, засобів захисту рослин, добрив та насіння.
- Advansys — пропонує послугу Advisor Scada для більш ефективного управління нерухомістю за рахунок зменшення енергоспоживання.
- Carbominer — власна технологія вловлювання CO2 з повітря для подальшого використання у парниках; скорочує викиди CO2.
- PDM Engineering — програмно-апаратний комплекс для моніторингу, передбачення та оптимізації енергоспоживання; підвищує енергоефективність, зменшує вуглецевий слід генерації електроенергії.
- Група компаній «Теплотехніка» — інтегроване програмно-апаратне рішення ReCon для вимірювання споживання тепла у житлових будинках старих типів з вертикальною розводкою опалення; дозволяє перейти від оплати за нормативами до оплати за реально спожиті обсяги; управління споживанням шляхом встановлення термостатів на радіатори опалення та інвестування в енергоефективність; послуги вимірювання обсягів споживання води.
- «Конопляні технології» — розробка стінових панелей на основі коноплі; значно скорочує викиди CO2 від будівельних матеріалів; продукція для житлового будівництва з кращими параметрами внутрішнього середовища.
- S.Lab — розробка біорозкладного пакувального матеріалу з використанням стебел технічної коноплі та грибного міцелію; замінює пінопласт та інші екструдовані пластикові пакувальні матеріали.
- AEV Charging Factory — розробка зарядних станцій для електромобілів для місцевого та міжнародного ринків; найбільш технологічно-просунутий продукт для зарядки більшості електромобілів.
- Ecofactor Charge — виробництво повного набору зарядних станцій для електромобілів для комерційного та приватного використання.
Подія відбулася в прямому ефірі за участі представників ЄБРР, ЄС, експертів з ЄС, США та України. Запис онлайн-трансляції можна переглянути за посиланнями.
Довідково:
- Програма кліматичних інноваційних ваучерів реалізується у рамках ініціативи ЄБРР Центр передачі технологій та фінансування у сфері запобігання та адаптації до кліматичних змін (FINTECC), яка також підтримується ЄС через ініціативу EU4Climate. У 2017 році Україна стала першою країною, в якій були надані гранти за цією ініціативою. За цей час ЄБРР та ЄС надали понад 1 000 000 євро 30 місцевим компаніям. В Україні ця програма реалізується Greencubator — неприбутковою організацією, метою діяльності якої є підтримка сталого підприємництва.