Програма передбачає відеолекції, онлайн-навчання та робочі сесії з міжнародними тренерами, активну роботу в команді, виконання домашнього завдання й практичну співпрацю з українськими компаніями. Професійність тренерів, інтенсивність навчання, кількість виконаних практичних завдань на основі реальних компаній дають змогу прирівнювати програму до ступеня «Master Degree» у найкращих європейських університетах. На конкурсній основі до участі у програмі буде відібрано 10 організацій підтримки бізнесу з 10 областей України.
Програма розрахована на організації підтримки бізнесу, а саме: центри регіонального розвитку, торгово-промислові палати, бізнес-кластери та галузеві асоціації.
Модуль 1: Дослідження експортних ринків та динаміка команди організації
Модуль 2: Стратегії виходу на ринок та організаційне планування
Модуль 3: Цифрові інструменти та розробка портфоліо послуг
Модуль 4: Адаптація продукту та оптимізація робочого процесу
Модуль 5: Маркетинг та продаж послуг БСО
Модуль 6: Ланцюг поставок та інтернет-маркетинг
Модуль 7: Залучення клієнтів та управління відносинами з ними
Розвиваємо мову експорту — навчання відбуватиметься англійською мовою без перекладу та субтитрів.
I. Базові критерії участі у Програмі
Вимоги до апліканта:
IІ. Спеціальні критерії участі у Програмі
Перевагу для участі в програмі віддаватимуть Організаціям підтримки бізнесу, які сформували команду кількістю від 3 до 6 осіб, апліканти якої відповідають базовим та таким спеціальним критеріям:
IІI. Методологія оцінювання заявок
Перевірку заявок та відбір кандидатів здійснюватимуть представники Офісу з розвитку підприємництва та експорту спільно з Visionest Institute (Естонія), враховуючи встановлені критерії та мотивацію апліканта (відіграє одну з ключових ролей при відборі кандидатів).
Увага! Під час відбору учасників організатори додержуються гендерного балансу, який передбачає участь у програмі не менш, ніж 50% жінок.
Інтерв’ю з попередньо відібраними учасниками відбудуться 10–13 вересня 2024 року.
IV. Витрати
Відібраним до участі у Програмі «Export Alliance Mastery: центр розвитку експортної потужності» у 100% обсязі покривають такі витрати:
Організатори залишають за собою право відмовити заявникам та/або окремим учасникам поданої командної заявки, у разі невідповідності базовим та спеціальним критеріям, а також за результатами оцінки мотиваційного складника. Так, до участі може бути відібрано неповний склад команди. Організатори залишають за собою право не пояснювати заявникам, які отримали відмову, результат того чи іншого рішення щодо відбору учасників.
Інформація про переможців конкурсного відбору та поточні результати проходження програми, результати зворотного зв’язку, опитувань, отриманих під час реалізації програми, а також фото- й відеоматеріали, створені під час заходів, можуть бути використані Visionest Institute (Естонія), Офісом з розвитку підприємництва та експорту, національним проєктом Дія.Бізнес і партнерами програми на власних інформаційних ресурсах та у соціальних мережах.
За додатковою інформацією звертайтеся на пошту: maxim.chechelev@visionest.institute
Програма «Export Alliance Mastery» розроблена Visionest Institute (Естонія) у співпраці з Офісом з розвитку підприємництва та експорту в межах національного проєкту Дія.Бізнес. Проєкт реалізовують за фінансової підтримки Естонського центру з міжнародного розвитку (Estonian Centre for International Development (ESTDEV).
Export Academy. Trainers – навчальна програма для випускників програм Train the Trainers Pilot 2019 та Train the Trainers 2020/2021, під час якої учасники, разом із міжнародними експертами, розроблять структуру та зміст нової тренінгової програми з розвитку експортного потенціалу для українських малих та середніх підприємств. За розробленою методологією учасники Програми, протягом шести місяців, будуть навчати експортним навичкам представників МСБ.
Для кого : Export Academy. Trainers розроблено спеціально для експортних консультантів - випускників програми програм Train the Trainers Pilot 2019 та Train the Trainers 2020/2021, які мають на меті створювати освітні програми та розвиватися, як тренери та ментори.
Спеціалісти Продовольчої і сільськогосподарської Організації Об’єднаних Націй (FAO), надали унікальну інформацію, яка була підготовлена за допомогою безпосередніх контактів з представниками вказаних ринків і саме для українських експортерів, враховуючи сьогоденні реалії.
TechStep Sweden — це комплексна програма, спрямована на прискорення виходу на шведський ринок для відібраних українських компаній. Ініціатива реалізується у співпраці з ключовими стейкхолдерами шведської технологічної екосистеми та передбачає навчання, коучинг і можливості для нетворкінгу у Швеції.
Для кого : для ІТ-компаній
Дата : 01.01-31.03.2026
Це серія вебінарів, які відкривають світ передових хмарних рішень для українських підприємців.
Розробник курсу : Вебінарний проєкт створили Міністерство цифрової трансформації, Офіс з розвитку підприємництва та експорту, національний проєкт Дія.Бізнес спільно з компанією Elcore Cloud та за підтримки Amazon Web Services.
Для кого : Керівників та менеджерів малого та середнього бізнесу, а також тим, хто веде свій бізнес онлайн.
Born Global Ukraine — практична освітня програма для тих, хто планує створити бізнес з нуля та розширити його на світові ринки. Програма створена, щоб допомогти професіоналам, підприємцям-початківцям і учасникам з ідеями реалізувати власні бізнес-проєкти в команді однодумців та на старті зосередитися на інтернаціоналізації бізнесу, формуючи експортну стратегію.
Для кого : фахівців, експертів, професіоналів у різних галузях, що планують започаткувати власний бізнес з фокусом на інтернаціоналізацію; учасників з ідеями та без досвіду; чинних підприємців, які мають нову ідею для старту бізнесу з нуля
Дата : 01-31.12.2025