Export Alliance Mastery: центр розвитку експортної потужності — безоплатна інтенсивна довгострокова освітня програма для організацій підтримки бізнесу, яка допоможе покращити консалтингові компетенції співробітників та підвищити стратегічну спроможність у сприянні розвитку експорту й міжнародних проєктів.
Про програму
Програма передбачає відеолекції, онлайн-навчання та робочі сесії з міжнародними тренерами, активну роботу в команді, виконання домашнього завдання й практичну співпрацю з українськими компаніями. Професійність тренерів, інтенсивність навчання, кількість виконаних практичних завдань на основі реальних компаній дають змогу прирівнювати програму до ступеня Master Degree у найкращих європейських університетах. На конкурсній основі до участі у програмі буде відібрано 10 організацій підтримки бізнесу з 10 областей України.
Для кого програма?
Програма розрахована на організації підтримки бізнесу, а саме: центри регіонального розвитку, торгово-промислові палати, бізнес-кластери та галузеві асоціації.
Що передбачено?
7 освітніх модулів
7 дводенних тренінгів від міжнародних експертів з Естонії, Великої Британії, Німеччини та Фінляндії, де ви отримаєте максимум практики в інтерактивному форматі
14 онлайн-сесій з менторами та експертами програми з індивідуальними консультаціями для кожної команди
14 сесій зворотного зв’язку з міжнародними експертами за результатами виконання домашніх завдань
навчання за двома напрямами: навички експорту та організаційного розвитку
доступ до закритого віртуального навчального центру, де відбувається навчання й розміщуються відеолекції та інформаційні матеріали
отримання міжнародного сертифіката в разі успішного завершення курсу
доступ і нетворкінг в Export Education Community — спільноті учасників, випускників та експертів освітніх програм
навчальна поїздка до Естонії для одного-двох представників кожної команди для ознайомлення з досвідом успішних естонських Організацій підтримки бізнесу (учасники відповідають за отримання необхідних дозволів та самостійно покривають витрати на проїзд до Варшави й назад, усі подальші витрати на проїзд та проживання покриваються програмою)
Програма навчання
Модуль 1: Дослідження експортних ринків та динаміка команди організації
Час проведення: вересень — жовтень 2024 року
Вивчення методів дослідження експортних ринків та посилення командної динаміки за допомогою гнучкого управління проєктами.
Модуль 2: Стратегії виходу на ринок та організаційне планування
Час проведення: листопад — грудень 2024 року
Розроблення стратегій виходу на ринок та створення стратегічного плану дій для ОПБ.
Модуль 3: Цифрові інструменти та розробка портфоліо послуг
Час проведення: грудень 2024 року — січень 2025 року
Використання цифрових інструментів для бізнес-аналізу й створення сильного портфелю послуг.
Модуль 4: Адаптація продукту та оптимізація робочого процесу
Час проведення: лютий — березень 2025 року
Адаптація продуктів для експортних ринків й оптимізація робочих процесів BSO за допомогою Agile-методів.
Модуль 5: Маркетинг та продаж послуг БСО
Час проведення: березень — квітень 2025 року
Створення ефективних маркетингових стратегій та вивчення передових методів продажу консалтингових послуг.
Модуль 6: Ланцюг поставок та інтернет-маркетинг
Час проведення: квітень — травень 2025 року
Управління ланцюгами постачань, міжнародна логістика й стратегії інтернет-маркетингу.
Модуль 7: Залучення клієнтів та управління відносинами з ними
Час проведення: травень — червень 2025 року
Залучення клієнтів, побудова міцних відносин та управління ключовими клієнтами.
Розвиваємо мову експорту — навчання відбуватиметься англійською мовою без перекладу та субтитрів.
Умови
буде відібрано 10 Організацій підтримки бізнесу на основі їх потенціалу для зростання експорту серед МСП, їх поточної участі в експортній діяльності й стратегічної важливості в підприємницькій екосистемі
від кожного регіону буде відібрано лише одне ОПБ. Пріоритет надається бізнес-об’єднанням зі східних та південних регіонів України, які найбільше постраждали від конфлікту
організації-учасники повинні сформувати команду кількістю від 3 до 6 осіб
щонайменше один керівник (член правління, директор) повинен бути залучений до участі в програмі
пріоритет надається організаціям з великою кількістю компаній-учасників та значним досвідом у підтримці бізнесу, а також тим, які демонструють прихильність до постійного вдосконалення й готові працювати над розбудовою потенціалу. Інтенсивний характер програми вимагає активної участі та готовності впроваджувати нові практики
Вимоги до апліканта:
Перевагу для участі в програмі віддаватимуть Організаціям підтримки бізнесу, які сформували команду кількістю від 3 до 6 осіб, апліканти якої відповідають базовим та таким спеціальним критеріям:
мають чітку мотивацію та професійні цілі, демонструють це в аплікаційній формі
на момент реєстрації працюють або є інтернами в організації підтримки бізнесу
розуміють і погоджуються на інтенсивне навчання з вересня 2024 року до травня 2025 року та готові приділяти програмі мінімум 12 годин на тиждень, що передбачає прослуховування відеолекцій, участь в онлайн-сесіях, виконання домашнього завдання, практичних вправ, активну роботу в команді
Перевірку заявок та відбір кандидатів здійснюватимуть представники Офісу з розвитку підприємництва та експорту спільно з Visionest Institute (Естонія), враховуючи встановлені критерії та мотивацію апліканта (відіграє одну з ключових ролей при відборі кандидатів).
Увага! Під час відбору учасників організатори додержуються гендерного балансу, який передбачає участь у програмі не менш ніж 50% жінок.
Інтерв’ю з попередньо відібраними учасниками відбудуться 10–13 вересня 2024 року.
Відібраним до участі у Програмі «Export Alliance Mastery: центр розвитку експортної потужності» у 100% обсязі покривають такі витрати:
онлайн-навчання та освітні матеріали
участь у всіх подіях та активностях програми
сесії з менторами та експертами програми
освітня поїздка до Естонії *(всі витрати для одного-двох учасників команди від Варшави до Таллінна й назад, *витрати на проїзд з України до Варшави та назад покривають учасники самостійно)
Організатори залишають за собою право відмовити заявникам та/або окремим учасникам поданої командної заявки, у разі невідповідності базовим та спеціальним критеріям, а також за результатами оцінки мотиваційного складника. Так, до участі може бути відібрано неповний склад команди. Організатори залишають за собою право не пояснювати заявникам, які отримали відмову, результат того чи іншого рішення щодо відбору учасників.
Інформація про переможців конкурсного відбору та поточні результати проходження програми, результати зворотного зв’язку, опитувань, отриманих під час реалізації програми, а також фото- й відеоматеріали, створені під час заходів, можуть бути використані Visionest Institute (Естонія), Офісом з розвитку підприємництва та експорту, національним проєктом Дія.Бізнес і партнерами програми на власних інформаційних ресурсах та у соціальних мережах.
Контакти
За додатковою інформацією звертайтеся на пошту: maxim.chechelev@visionest.institute
Організатори програми
Програма «Export Alliance Mastery» розроблена Visionest Institute (Естонія) у співпраці з Офісом з розвитку підприємництва та експорту в межах національного проєкту Дія.Бізнес. Проєкт реалізовують за фінансової підтримки Естонського центру з міжнародного розвитку (Estonian Centre for International Development (ESTDEV).
Постійні зміни в зовнішніх умовах, спричинені військовою агресією рф, створюють додатковий пласт проблем та перешкод на шляху ведення бізнесу, включно з експортом. Український бізнес шукає нові можливості для розвитку, освоєння нових ринків, вдосконалення продукції та оптимізації бізнес-процесів. Проте необхідні нові знання, які можна застосувати саме на практиці.
Для кого : керівників і менеджерів МСБ, підприємців, які прагнуть розширити ринок або вийти на експорт
Export Academy. Trainers — навчальна програма для випускників програм Train the Trainers Pilot 2019 та Train the Trainers 2020/2021, під час якої учасники, разом із міжнародними експертами, розроблять структуру та зміст нової тренінгової програми з розвитку експортного потенціалу для українських малих та середніх підприємств. За розробленою методологією учасники Програми, протягом шести місяців, будуть навчати експортним навичкам представників МСБ.
Для кого : експортних консультантів, які прагнуть розвиватися як тренери та ментори
Освітній курс «Зміцнюючи доброчесність: мінімізація ризиків та розбудова комплаєнсу бізнесом під час відбудови» допоможе підприємцям отримати базові знання та практичні навички у сфері доброчесності та комплаєнсу, необхідні для успішного функціонування та розвитку їхнього бізнесу.
Для кого : для підприємців
Дводенний онлайн-інтенсив «Перші кроки експортера» має на меті надати підприємцям базові знання, які допоможуть налагодити продажі на міжнародному ринку, а також покращать їхню експортну спроможність.
Для кого : мікро-, малого та середнього бізнесу, які бажають і планують виходити на експорт.
Перша освітня програма для компаній ІТ-сектору України, яка дозволить покращити розвиток експорту малих та середніх підприємств, поліпшити навички міжнародних продажів та менеджменту міжнародних проєктів, або спрямувати послуги та продукти компанії на експорт, якщо вона тільки робить перші кроки.
Для кого : менеджерів IT-компаній, які розвивають або планують експорт