Export Academy 2024 — інтенсивна освітня програма для українських малих та середніх підприємств, які ведуть зовнішньоекономічну діяльність або є експортерами-початківцями й шукають нові ринки. За результатами навчання учасники створюють експортний план з виходу на вибраний ринок.
Що таке Export Academy 2024
практичне навчання та створення експортного плану для виходу на міжнародні ринки
систематизація наявного практичного досвіду в експорті
отримання практичних інструментів для планування виходу на нові ринки сертифіковані тренери з України
зворотний зв’язок від тренерів за результатами домашнього завдання
сертифікація в разі успішного завершення навчання
Що передбачено Програмою?
7 навчальних модулів
відеоуроки
теоретичні матеріали та практичні інструменти
додаткова література для самостійного вивчення
виконання практичних домашніх завдань
письмовий зворотний зв’язок за результатами домашнього завдання
сесії зворотного зв’язку з тренерами програми
доступ до віртуального навчального центру
нетворкінг для налагодження довготривалих ефективних відносин, розвитку бізнесу, пошуку нових клієнтів та створення експортних партнерств
сертифікація після успішного завершення навчання
За результатами навчання кожен учасник, який виконає повний план домашніх завдань, створить індивідуальний експортний план для компанії з виходу на зовнішній ринок, а допомагатимуть їм у цьому сертифіковані українські тренери — випускники програми для експортних консультантів Train the Trainers 2020–2022 років.
Для кого Програма?
Експортних менеджерів, керівників компаній та інших осіб, які відповідають за зовнішньоекономічну діяльність
Представників компаній, що планують розпочати або розширити експортну діяльність або мають початковий досвід експорту та є чинними експортерами з-поміж малого й середнього бізнесу всіх галузей виробництва.
Навчання передбачає єдиний формат участі для всіх відібраних учасників: перегляд відеолекцій, вивчення теоретичних матеріалів, виконання домашніх завдань, участь у фідбек-сесіях.
Кількість навчальних модулів: 7
Тривалість відеоуроків у кожному модулі: до 60 хвилин
Приблизний час на виконання домашнього завдання: 5-6 годин
Тривалість навчання: жовтень — грудень 2024
Мова навчання — українська
Структура навчального процесу
1 тиждень: вивчення онлайн-лекцій модуля та теоретичних матеріалів. Учасники самостійно працюють над виконанням домашніх завдань
2 тиждень: сесії зворотного зв’язку за результатами домашніх завдань
Навчальні модулі
Дослідження ринків для експорту
Модель виходу на ринок. Розробка експортної стратегії
Управління логістикою та юридичними питаннями
Адаптація продукту, ціни та послуги для експортного ринку
Створення експортного бренду. Продаж та просування онлайн
Пошук партнерів на цільовому експортному ринку. Воронка продажів
Управління ризиками та фінансами в експорті
Аплікант має бути громадянином України
Підприємство, на якому працює аплікант, має бути офіційно зареєстрованим в Україні та вести діяльність щонайменше 2 роки (реєстрація щонайпізніше жовтень 2022 року)
Аплікант має бути чинним співробітником підприємства
Володіння англійською буде додатковою перевагою
Підприємство належить до категорії малого або середнього бізнесу (відповідно до класифікації суб’єктів підприємницької діяльності)
Компанія не має зв’язків з російською федерацією та республікою білорусь (буде проведена відповідна перевірка)
Апліканти розуміють та погоджуються на інтенсивне навчання з жовтня до грудня 2024 року, а також готові приділяти мінімально 6 годин на тиждень для прослуховування відеолекцій, роботі з теоретичними матеріалами, виконанню домашнього завдання та участі в сесіях зворотного зв’язку
Категорія А. Пріоритет участі в Програмі надаватиметься аплікантам з підприємств, що відповідають таким спеціальним критеріям:
Аплікант має чітку мотивацію
Річний товарообіг підприємства має становити щонайменше 3,5 млн грн за попередній рік
Кількість співробітників у компанії не менш ніж 10 осіб
Обсяг виручки, отриманої внаслідок зовнішньоекономічної діяльності, становить щонайменше 1 млн грн за попередній рік
Категорія В. Якщо ваша компанія не досягла вищезазначених обсягів товарообігу, кількості співробітників та/або виручки, організатори Програми ухвалюватимуть рішення щодо вашої участі через розгляд мотиваційної частини в реєстраційній формі спільно з експертами Visionest Institute (Естонія) й Офісу з розвитку підприємництва та експорту. Мотивація апліканта відіграє ключову роль у відборі кандидатів.На конкурсній основі до участі в Програмі буде відібрано мінімум 100 компаній-учасників. Перевагою під час відбору буде участь декількох співробітників від одного підприємства (максимум 3 особи). Також перевагу віддаватимуть С-рівню учасників (менеджери вищої ланки, управлінці, власники, співвласники).
Перевірку заявок та відбір кандидатів здійснюватимуть представники Офісу з розвитку підприємництва та експорту спільно з експертами Visionest Institute (Естонія).
Організатори залишають за собою право відмовити аплікантам у разі невідповідності вищепереліченим критеріям без пояснення свого рішення.
Учасники, які відвідали не менш ніж 75% онлайн-заходів (фідбек-сесії), виконали всі 7 домашніх завдань та успішно презентували розроблений ними експортний план, отримають Сертифікат міжнародного зразка від Visionest Institute (Естонія).
Інформація про учасників та переможців конкурсного відбору, поточні результати проходження Програми, результати зворотного зв’язку, опитувань, отриманих під час реалізації Програми, а також фото- та відеоматеріали, створені під час заходів, можуть бути використані Visionest Institute (Естонія), Офісом з розвитку підприємництва та експорту, партнерами Програми на власних інформаційних ресурсах і в соціальних мережах.
Прийом заявок завершено. Додаткові запитання можна надсилати на електронну пошту pashchukov@epo.org.ua.
Export Academy 2024 розроблена Visionest Institute Estonia у співпраці з Офісом з розвитку підприємництва та експорту в межах національного проєкту Дія.Бізнес. Програма фінансується ESTDEV — The Estonian Centre for International Development.
експрес-курс для підприємців, які хочуть швидко оцінити стан свого бізнесу, виявити слабкі місця та отримати дієві інструменти для розвитку.
Розробник курсу : ініціатива «UA Anti-crisis» у співпраці з Офісом з розвитку підприємництва та експорту
Для кого : власників мікро-, малого та середнього бізнесу, керівників компаній, які уповноважені ухвалювати виконавчі рішення з метою впровадження змін
Освітній відеокурс «Антикорупція» допоможе малим та середнім підприємствам впроваджувати антикорупційну політику — задля сприяння прозорості ведення бізнесу та викорінення проявів корупції в ланцюгу постачальників.
Для кого : для підприємців
Це освітня програма для підприємців та експортерів сфери послуг України, які планують виходити на зовнішній ринок або бажають розвинути свою експортну діяльність в тому числі із використанням цифрових інструментів та секторальної співпраці.
Для кого : підприємців сфери послуг і молодих спеціалістів, які цікавляться експортною діяльністю та її впливом на розвиток бізнесу
Проєкт передбачає три онлайн-заходи за участі експертів, які діляться досвідом і дають корисні поради щодо впровадження експортної діяльності. Під час ефірів ви ознайомитеся з практикою ІТ-компаній, що мають успішні кейси виходу на зовнішні ринки.
Для кого : підприємців, які хочуть удосконалити свої навички організації експорту або планують розпочати експортну діяльність
Born Global Ukraine — практична освітня програма для тих, хто планує створити бізнес з нуля та розширити його на світові ринки. Програма створена, щоб допомогти професіоналам, підприємцям-початківцям і учасникам з ідеями реалізувати власні бізнес-проєкти в команді однодумців та на старті зосередитися на інтернаціоналізації бізнесу, формуючи експортну стратегію.
Для кого : експертів, професіоналів, підприємців із бізнес-ідеями або без досвіду, які прагнуть започаткувати власну справу з фокусом на інтернаціоналізацію