Презентовано Каталог виробників української техніки для громад
29 травня, 2024
Міністерство економіки України спільно з Федерацією роботодавців України та Асоціацією міст України у межах нової економічної політики «Зроблено в Україні» презентували перший Каталог виробників української техніки для громад. Цей довідник має на меті надати замовникам інформацію про вітчизняних виробників машинобудівної техніки та обладнання, а також сприяти збільшенню попиту на товари, вироблені в Україні. Він містить інформацію про 255 одиниць техніки, які виробляються на 32 підприємствах із 14 областей України.
Переваги придбання української техніки
У каталозі розміщено інформацію про українських виробників такої продукції:
- Громадський пасажирський транспорт: автобуси, тролейбуси, електробуси та трамваї.
- Комунальна техніка: прибиральні машини, сміттєвози, поливальні та дорожні машини, самоскиди, трали, машини для землерийних робіт.
- Спеціальна техніка: автоцистерни, причепи та напівпричепи, пожежно-рятувальна техніка, підіймальне обладнання, машини швидкої допомоги, фургони та вантажівки.
- Навісне обладнання: ковші, щітки дорожні, снігоприбиральні відвали, вила для піддонів, косарки, подрібнювачі деревини, секатори та викорчовувачі.
Від початку дії Закону про локалізацію продажі комунальної техніки українського виробництва зросли щонайменше на 30%. В середньому 1 робоче місце при створенні готового транспортного засобу дає 8 робочих місць прямим суміжникам, до 20 робочих місць — субпідрядникам. Зараз в Україні понад 1 400 територіальних громад, і кожній потрібно 5-7 одиниць комунальної техніки.
В категорії спецтехніки у 2023 році тільки за контрактами ДСНС було закуплено у вітчизняних виробників техніки на 2,6 млрд грн, а це близько 30% податків у бюджети різних рівнів, що складає близько 780 млн грн. Виробництво пожежно-рятувальної техніки сприяло створенню робочих місць в 47 компаніях-постачальниках для виробників цього устаткування.
Замовлення громадою чи державою одного продукту запускає роботу цілого ланцюга українських компаній. Наприклад, у виготовленні автобуса залучено близько 200 українських підприємств, а податки від роботи підприємств залишаються в громаді.
Розміщуючи замовлення на придбання техніки у вітчизняних виробників, громади, комунальні та державні підприємства отримують довгострокові переваги:
- Локальна база компонентів дозволяє зекономити кошти на сервісне обслуговування.
- Ефективний життєвий цикл техніки українського виробництва завдяки доступності запчастин та спеціалістів є довшим.
- Українські виробники більш гнучкі у переговорах щодо технічних характеристик продукту і здатні забезпечити його кастомізацію під замовника.
- Безкомпромісне виконання вимог законодавства про локалізацію позбавить тендерну комісію додаткових перевірок з боку Державної аудиторської служби та інших контролюючих органів.
Надалі первинний каталог буде доповнюватись новими виробниками та продукцією.
Ознайомитись детальніше з Каталогом виробників української техніки для громад можна за посиланням.