Мінцифра та Офіс з розвитку підприємництва та експорту відзначають два роки спільної реалізації проєкту Дія.Бізнес
24 травня, 2023
Міністерство цифрової трансформації України спільно з Офісом з розвитку підприємництва та експорту відзначає другу річницю співпраці над національним проєктом з розвитку підприємництва та експорту Дія.Бізнес.
«Вже два роки Мінцифра спільно з Офісом з розвитку підприємництва та експорту реалізують проєкт Дія.Бізнес. Онлайн-компонентом проєкту є вебпортал, де доступні безоплатні консультації на понад 65 тем, якими скористалися вже майже 30 000 людей. Офлайн-компонент — центри підтримки підприємців Дія.Бізнес, де з часу спільної роботи над проєктом було проведено сотні заходів, на які прийшли понад 65 000 українців. Я пишаюся співпрацею з командою Офісу і сподіваюся, що ми досягнемо своєї амбітної мети — щоб центри Дія.Бізнес з‘явилися у кожному місті з населенням понад 50 000 людей», — коментує Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань Євроінтеграції.
Об’єднання зусиль з реалізації проєкту Дія.Бізнес відбулось у травні 2021 та розширило спектр можливостей для представників українського бізнесу як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках.
«Синергія у реалізації проєкту Дія.Бізнес з Мінцифрою значно консолідувала можливості для українських підприємців у розвитку бізнесу на внутрішньому та зовнішньому ринках. Дія.Бізнес сьогодні стрімко набирає обертів та охоплює українських підприємців по всій країні та її межами. Інноваційність проєкту відмітили й міжнародні партнери, відзначивши проєкт головною нагородою European Enterprise Promotion Awards 2022 у категорії «Підтримка інтернаціоналізації бізнесу. Це заслуга не лише співпраці з Мінцифрою, а й українського бізнесу, який своєю стійкістю дає нам мотивацію створювати та залучати нові проєкти підтримки», — зазначає Андрій Ремізов, директор Офісу з розвитку підприємництва та експорту.
Нагадуємо, що національний проєкт з розвитку підприємництва та експорту Дія.Бізнес був ініційований Міністерством цифрової трансформації України у лютому 2020 року. З травня 2021 проєкт реалізується Міністерством цифрової трансформації України спільно з Офісом з розвитку підприємництва та експорту.
Пропонуємо розглянути ключові досягнення Дія.Бізнес від старту проєкту.
Відкриття центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес
Під час роботи над проєктом було відкрито 14 центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес — у Харкові, Миколаєві, консультаційний стенд Черкасах, Одесі, Полтаві, Ужгороді, Кривому Розі, Бучі, Тернополі, Кременчуці, Рівному, Луцьку, центр для студентів на базі КНУ ім. Т. Шевченка (Київ) та один центр за кордоном — у Варшаві.
Відкриття центрів надало можливість українському бізнесу отримати доступ до безоплатних консультацій, підвищити рівень компетенцій за допомогою освітніх заходів, виступити в ролі спікерів та поділитись досвідом з іншими підприємцями, орендувати простір для проведення заходів і представити свою продукцію на pop-up-локаціях. За час реалізації проєкту понад 65 000 українців скористалися послугами центрів.
Безоплатні консультації
У межах проєкту Дія.Бізнес українці отримали понад 40 000+ безоплатних консультацій за 16 напрямами: маркетинг, продажі, програми підтримки, фінанси, оподаткування, систематизація бізнес-процесів, управління персоналом, юридична підтримка, масштабування та експорт, регуляторні правила для бізнесу, стандарти та технічні регламенти, тимчасовий релокейт, підтримка українців та українського бізнесу, що релокувався до Польщі, а також щодо запуску та провадження діяльності жінками й соціальним підприємцям.
Наразі на порталі доступно понад 60+ видів безоплатних консультацій. Експертами виступають консультанти центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес, а також приватні фахівці та консалтингові компанії, які визначають своїх експертів для надання консультацій на волонтерській основі. База консультантів проєкту налічує понад 100 експертів з приватного сектору та бізнес-кіл у сферах юридичного супроводу, оподаткування, фінансів та програм підтримки, систематизації бізнес-процесів, продажів, маркетингу, HR, франчайзингу та масштабування.
Експортний напрям
На експортному напрямі Дія.Бізнес представники українського бізнесу отримали доступ до консолідованої інформації щодо експорту українських товарів та послуг до понад 50 країн світу, а також можливості та інструменти, що сприяють виходу на зовнішні ринки:
- безоплатні консалтингові послуги для компаній та альянсів
- аналітичні дослідження зовнішніх ринків та огляди індустрій
- освітні програми та вебінарні проєкти для підвищення експортних компетенцій
- допомогу в пошуку партнерів за кордоном, участь у міжнародних виставкових заходах, торговельних місіях, конференціях, форумах, організованих командою Офісу.
Впродовж двох років співпраці над проєктом було реалізовано 47 міжнародних заходів для понад 1 500 представників українського бізнесу з 14 галузей, організовано участь 220 компаній у межах Національних павільйонів України на 16 міжнародних виставкових заходах, проведено 6 торговельних місій до США, Великої Британії, Швеції, Норвегії, Фінляндії та країн Азії для 79 компаній. Загалом український бізнес провів понад 5 000 B2B-перемовин з потенційними клієнтами. Шляхом перемовин українські товари та послуги продовжують виходити на ринки США, Великої Британії, країн ЄС, Скандинавії та Азії.
Освітній напрям
Спільно з проєктами міжнародної технічної допомогти реалізовано 6 освітніх довгострокових програм для понад 1 000 представників українського бізнесу, орієнтованого на експорт.
У співпраці з партнерами організовано та проведено 52 освітні вебінарні проєкти з маркетингу, систематизації бізнес-процесів, тайм-менеджменту, грантових програм підтримки, інтернет-маркетингу, електронної комерції та виходу на зовнішні ринки.
Аналітика
Розроблено близько 200 досліджень зовнішніх ринків (включно з індивідуальними), 25 гайдів та 64 оглядів розвитку секторів України, а також 19 досліджень стану й потреб малого і середнього бізнесу під час повномасштабної війни.
Маркетплейс фінансових можливостей
Для українського бізнесу був створений Маркетплейс фінансових можливостей — онлайн-інструмент, на якому зібрано 400+ фінансових програм підтримки для бізнесу від 22 банківських установ, а також державних та міжнародних програм підтримки для бізнесу. Серед яких: регіональні програми, грантові, державні, кредитні та депозитні, лізингові програми, факторинг, еквайринг, документарні операції.
Міжнародні відзнаки
Проєкт став інформаційним партнером сотень ініціатив, проєктів та програм підтримки та отримав міжнародне визнання у категорії Digital Innovation of the Year міжнародної премії Go Global Awards 2022 та «Підтримка інтернаціоналізації бізнесу» європейської премії European Enterprise Promotion Awards 2022.
Довідково
- Офіс з розвитку підприємництва та експорту — державна установа, метою діяльності якої є системна підтримка та розвиток українського підприємництва на внутрішньому та зовнішніх ринках. Офіс функціонує з 2018 року та є дієвою інституцією, що сприяє розвитку й підтримці українського підприємництва та просуванні експорту товарів, робіт і послуг українських виробників.
- У травні 2021 року було розширено повноваження Офісу за напрямом підтримки та розвитку малого та середнього підприємництва, з урахуванням прикладу світових організацій з підтримки торгівлі (Trade Promotion Office).
- Напрацювання Установи неодноразово були відзначені як всередині країни, так і міжнародними партнерами.
- У квітні 2023 року Офіс став офіційним афілійованим членом Trade Promotion Europe (TPE) — європейської неприбуткової організації, яка представляє та лобіює інтереси світових організацій з підтримки торгівлі в Європейському Союзі. Наразі до складу TPE входять 28 членів з 20 країн ЄС.