єЧерга для вантажівок: 900 000 перетинів кордону за онлайн-записом відбулося за рік масштабування послуги
15 травня, 2024
У травні 2023 року послуга єЧерга для перетину кордону вантажівками була масштабована ще на 15 пунктів пропуску. Рік тому до першого і пілотного автомобільного пункту пропуску «Ягодин — Дорогуськ» додали найбільші вантажні пункти пропуску з Польщею, Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Молдовою. Загалом, за час розширення послуги кордон за онлайн-записом перетнуло 900 000 вантажівок.
Рік масштабування
З 900 000 вантажівок найбільше транспортних засобів прямувало через пункти пропуску з Польщею — майже 487 000. Також 166 000 вантажівок перетнуло українсько-румунські переходи, майже 108 000 — пункти пропуску з Молдовою, понад 93 000 — з Угорщиною, 45 000 — зі Словаччиною.
Найчастіше послугою для вантажівок користувались українські перевізники. Вони складають 90%. До топкраїн, чиї водії користуються послугою також входить Польща, Молдова, Туреччина та Румунія.
Загалом у системі зареєструвалось понад 100 000 користувачів з різних країн. Застосунок був завантажений понад 83 000 разів.
У Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України протягом останнього року провели низку оновлень, зокрема повністю відкрили номери тягачів та причепів, показали час бронювання черги, порядковий номер, забезпечили можливість реєстрації виключно верифікованого транспорту.
єЧерга для автобусів
З серпня 2023 року в системі єЧерга була відкрита реєстрація для автобусів. На першому етапі послуга дозволяє верифікувати виконання міжнародних регулярних маршрутів та відстежувати навантаження на кордон. Наразі вже на 11 пунктах пропуску кожен автобус обирає час перетину кордону відповідно до графіка руху, аби пасажири не чекали кілька годин перед пунктом пропуску. Загалом, понад 75 000 автобусів перетнули кордон за онлайн-записом.
У планах ще низка оновлень, які робитимуть систему єЧерга більше ефективною та зручною для користувачів і дозволять всім видам транспорту планувати час перетину кордону.
Довідково:
- Проєкт «Електронна черга перетину кордону» реалізується Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України, Укртрансбезпекою, Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України, Державною митною службою України та Державною прикордонною службою України за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».