Держенергоефективності розробило законопроєкти для стимулювання використання біопалива
02 вересня, 2022
З метою застосування в Україні загальноприйнятих світових практик щодо СО2-нейтральності біопалива та стимулювання його використання для виробництва енергії Держенергоефективності спільно з Міненерго підготовили такі законопроєкти:
- «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо встановлення нульової ставки податку за викиди CO2 для установок, якими здійснюються такі викиди в результаті спалювання біопалива»;
- «Про внесення змін до Закону України «Про альтернативні види палива» щодо створення Реєстру установок, що використовують біопаливо як єдиний вид палива».
Основні положення законопроєктів
Основні положення законопроєктів передбачають:
- звільнення від сплати податку на викиди CO2 за спалювання біопалива;
- створення Реєстру установок, що використовують біопаливо як єдиний вид палива, для забезпечення адміністрування нульової ставки податку на CO2.
Справа полягає у тому, що на сьогодні виробники енергії з біопалива на рівні з іншими підприємствами сплачують податки за викиди двоокису вуглецю відповідно до ст. 240 Податкового кодексу України. Однак це не відповідає світовій практиці.
Відповідно до положень додатка IV до Директиви 2003/87/ЄС коефіцієнт викидів парникових газів для біомаси дорівнює нулю. Крім того, згідно з методологією механізму чистого розвитку Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, викиди двоокису вуглецю від спалювання біомаси не враховуються, тому що біопаливо вважається СО2-нейтральним паливом, оскільки при його спалюванні утворюється стільки двоокису вуглецю, скільки було поглинуто рослинами під час росту.
Отже, прийняття законопроєктів сприятиме приведенню українського законодавства до європейського у частині звільнення підприємств, які спалюють біопаливо, від оподаткування на викиди CO2. Це усуне один з бар’єрів у залученні інвесторів до встановлення котелень та когенераційних установок на біопаливі.
У результаті буде створено сприятливі умови для заміщення споживання газу, використання місцевих видів палива для генерації теплової енергії, що є на 10% дешевшою для населення і бюджетних установ, створенню кластерів з біоенергетики та нових робочих місць на суміжних ринках. Із законопроєктами можна ознайомитися за посиланням.