Визначено переможців дев’ятої у 2024 році хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів та членів їхніх сімей
29 травня, 2024
Визначено 23 переможці за підсумками дев’ятої у 2024 році хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів у межах програми «Власна справа». Вони отримають від держави 12 млн грн на започаткування або розвиток свого бізнесу.
Підсумки дев'ятої хвилі
Серед переможців дев’ятої хвилі подачі заяв на гранти 19 учасників бойових дій та 4 члени родин ветеранів. Найбільше грантоотримувачів з Вінницької, Дніпропетровської, Одеської областей.
17 переможців отримали грант розміром до 500 000 грн, 2 — до 250 000 грн, 4 — до 1 млн грн.
Найпопулярніші сфери, в яких планують розвивати свій бізнес грантоотримувачі:
- переробна промисловість;
- тимчасове розміщування й організація харчування;
- гуртова та роздрібна торгівлі;
- транспорт;
- складське господарство.
Загалом від старту ветеранського компонента грантової програми «Власна справа» у квітні 2023 року вже 646 ветеранів та членів родин учасників бойових дій отримають гранти у розмірі 300 млн грн. Майже 40% отримувачів грантів — люди, які за підтримки держави розпочнуть бізнес з нуля, 60% — підприємці з досвідом, які за грантові кошти розвиватимуть свою справу.
Умови отримання грантів
Згідно з умовами програми, учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий з їх подружжя можуть отримати такі гранти:
- до 250 000 грн, до 500 000 грн та до 1 млн грн — для ветерана за умови створення одного, двох та чотирьох робочих місць відповідно;
- до 250 000 грн та до 500 000 грн — для другого з подружжя ветерана за умови створення одного та двох робочих місць відповідно.
При отриманні гранту від 500 000 грн до 1 млн грн ветеран має бути зареєстрований як ФОП не менше ніж 3 роки. Окрім того, такий грант надається за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти у свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.
Як подати заявку?
Заявки на отримання гранту ветеранами та членами їх сімей можна подати через портал Дія разом з бізнес-планом за посиланням.