Історії успіху учасників грантової програми EU4Business
03 травня, 2024
У 2023 році за фінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини 750 українських підприємців отримали можливість залучити фінансування до 4 000 євро кожен у межах грантової програми «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП». Ініціатива мала на меті підтримати відновлення підприємницької діяльності на територіях України, що найбільше постраждали від бойових дій та були окуповані, а також посилити стійкість мікробізнесу в інших регіонах України в умовах війни, що триває.
Кошти мікрогранту учасники програми могли спрямувати на придбання обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, виплату заробітної плати, орендну плату та інші господарські витрати.
Роман Бурджанадзе
Пасічник
Займатися бджільництвом Роман Бурджанадзе розпочав у 2016 році. Спочатку працював сам, згодом з’явилась команда з п’яти працівників і пасіка до 250 вуликів.
Роман Бурджанадзе
Повномасштабне вторгнення повністю змінило всі плани. Родина вже стикалася з окупацією у 2014 році, але тоді українська армія звільнила Сєвєродонецьк за кілька місяців. Відтак підприємець був певен, що у 2022 році буде так само і вдасться швидко повернутися додому, до мирного життя та праці.
Роман Бурджанадзе
Вплив програми EU4Business
За пів року на Дніпропетровщині Роман зрозумів, що потрібно повертатися до роботи, Почав шукати можливості, адже для відновлення потрібні були кошти. Працівники ПриватБанку розповіли підприємцю про опцію отримання гранту за програмою EU4Business та допомогли з оформленням пакета документів.
Роман Бурджанадзе
Павло Заїка
Виробник устаткування для автоматизації
Протягом багатьох років Павло Заїка був інженером з автоматизації виробництва на кондитерській фабриці в місті Ромни, що на Сумщині. Працював із дозаторами, які використовують для визначення кількості необхідної води заданої температури під час замішування тіста у великих промислових чанах. Усе це обладнання було вироблено та перебувало на обслуговуванні донецького підприємства, яке після 2014 року опинилися в окупації. Тож згодом гостро постало питання: як технічно обслуговувати це устаткування?
Павло Заїка
Повномасштабне вторгнення заморозило бізнес на пів року. Павло не мав жодного замовлення ні на ремонт, ні на виготовлення приладів. З часом усе відновились, але не в таких обсягах як раніше.
Вплив програми EU4Business
Саме тоді підприємець дізнався про грантову програму від EU4Business.
Павло Заїка
Підприємець придбав верстат для розробки нових версій дозаторів води, щоб навіть власники маленьких хлібопекарень мали змогу їх придбати. Зменшення обсягів виробництва на підприємствах, які робили замовлення в Павла та поява нових фірм з виготовлення цього обладнання стали поштовхом до пошуку шляхів здешевлення продукції. Тож завдяки гранту від EU4Business підприємцю вдалось не лише втримати бізнес, а й вивести його на новий рівень розвитку.
Сергій Іванов
Підприємство з виготовлення рослинної олії
Сергій Іванов займається виготовленням рослинної олії понад 23 роки. Виробництво чоловік облаштував на подвір'ї власної садиби на околиці Харкова.
Сергій Іванов
Харків став першим містом, яке опинилося під ударом росії. Хоч окупантів вигнали практично повністю з Харківської області, територія й досі зазнає великих руйнувань через постійні обстріли. Евакуюватися родина Сергія не захотіла, але прильоти, нерозірвані боєкомплекти під парканом, міни та осколки примусили звернути виробництво.
Сергій Іванов
Поновити виробництво підприємця підштовхнув один випадок: фермери привезли 27 тонн сої, яку врятували від ворога.
Сергій Іванов
Вплив програми EU4Business
Повідомлення з ПриватБанку про можливість отримання гранту на розвиток виробництва від EU4Business, за словами підприємця, прийшло в найскладніший період для його бізнесу — значні втрати, спад об'ємів виробництва майже в сорок разів.
Сергій Іванов
Анатолій Кутовий
Виробник дитячого одягу
Понад 12 років підприємство з Чернігівщини Timi Tex виготовляє зручний та практичний дитячий одяг.
Анатолій Кутовий
Та на початку повномасштабного вторгнення виробниче приміщення було частково зруйновано та затоплено.
Анатолій Кутовий
Вплив програми EU4Business
Про програму EU4Business дізналася дружина Анатолія — Олеся. У соцмережах вона побачила інформацію про можливість отримання гранту на розвиток бізнесу, тож наполягла взяти участь. Анатолій подавав заявку одразу за трьома напрямками — збільшення потужностей електроенергії на виробництві, придбання потужного виробничого парогенератора та сировини.
Анатолій Кутовий
Олена та Павло Прокопенки
Власники токарної майстерні та СТО в Чернігові
Олена та Павло Прокопенки з Чернігова розпочали сімейний бізнес у 2017 році та за сім років діяльності напрацювали велику базу лояльних клієнтів в рідному місті. Підприємці спеціалізуються на технічному обслуговуванні автомобілів, велосипедів, а також мають власну токарну майстерню.
Особливо попит на послуги токарні зріс на початку повномасштабного вторгнення, адже підприємство виготовляло багато потрібних деталей для автомобілів швидкої допомоги, газової служби, ТрО.
СТО розташоване на північному в’їзді до Чернігова з боку білорусі, тож і прильоти там траплялись часто. 60% інфраструктури підприємства було зруйновано: ні вікон, ні дверей, ні воріт, частина будівлі й дах знищені, обладнання розбите або викрадене, склад зруйнований повністю.
Олена Прокопенко
Вплив програми EU4Business
У пошуках фінансової допомоги жінка дізналась від подруги про грантову програму від EU4Business. Відправили заявку й отримали повідомлення звернутися до Ощадбанку.
Олена Прокопенко
Довідково:
- Грантова підтримка від EU4Business реалізувалася в межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що виконувалася німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини.
- Проєкт реалізовано за сприяння — Міністерство цифрової трансформації України, Міністерство економіки України, Міністерство фінансів України. Імплементуючий партнер — Фонд розвитку підприємництва.
- Інформаційні партнери: Офіс з розвитку підприємництва та експорту та національний проєкт Дія.Бізнес. Уповноважені банки: Ощадбанк, Банк Львів та ПриватБанк.
- Подати заявку на грант можна було виключно через єдиний портал державних послуг Дія.