єРобота: модельєр з Київщини заснувала підприємство з пошиття адаптивного одягу для людей з інвалідністю
30 січня, 2024
Анна Павлусь за професією модельєр-конструктор. Понад 15 років жінка працювала у сфері індивідуального пошиття одягу. Мала свою маленьку майстерню в Білій Церкві, що на Київщині, і виховувала двох дітей. Проте у 2016 році Анна отримала травму хребта. Після довгих років реабілітації жінка опинилася в колісному кріслі.
Пошиття адаптивного одягу для людей з інвалідністю
Опинившись у кріслі колісному, Анна стикнулася з низкою незручностей, які стосувалися одягу. Адже звичайне вбрання не завжди враховує особливості фізичних потреб, наприклад, немає спеціальних застібок, розрізів або інших адаптацій, які зможуть полегшити процес одягання. Так виникла ідея заснувати власне підприємство з пошиття адаптивного одягу для людей з інвалідністю. Йдеться про зручні та якісні речі, створені з врахуванням усіх конструктивних змін для сидячого положення тіла людини. Вже понад рік Анна спільно з лідерками «Групи Активної Реабілітації» працює над створенням такої лінійки адаптивного одягу.
Анна Павлусь, підприємиця
Грантова підтримка
Заявку на участь в грантовій програмі «Власна справа» Анна Павлусь подала 24 вересня 2022 року, а в жовтні того ж року, після позитивного рішення щодо отримання гранту, зареєструвала власне ФОП.
Отримані в межах програми кошти підприємиця використала на закупівлю швейного обладнання та тканин. Реалізація бізнес-проєкту дозволила Анні створити три робочих місця. Укомплектувати команду вдалося завдяки Білоцерківській філії Київського обласного центру зайнятості. На виробництві працюють менеджер та дві швачки, одна з яких є внутрішньо переміщеною особою з інвалідністю.
У березні 2023 року Анна відкрила майстерню та почала жити в новому ритмі. Наразі в жінки безліч планів та бачення того, яким вона хоче бачити виробництво свого одягу. Її ентузіазму можуть позаздрити навіть досвідчені підприємці, адже вона «горить» власною справою та відчуває вдячність клієнтів. У планах у підприємиці створювати продукцію, якою будуть користуватись й за межами України.
Майстерня з пошиття адаптивного одягу для людей з інвалідністю
Довідково:
Урядова грантова програма «єРобота» діє з 1 липня 2022 року і передбачає підтримку малого і середнього бізнесу. Серед її переваг — можливість для кожного охочого створити чи розвивати власний бізнес за напрямками:
- Грант на власну справу
- Грант на переробне підприємство
- Грант для ветеранів та членів їхніх сімей
- Грант на сад
- Грант на теплицю
Програму запущено з ініціативи Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Міністерства економіки України спільно з Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством аграрної політики та продовольства України, Державною службою зайнятості України та Ощадбанком.