єРобота: компанія «Наш млин» з Полтавщини масштабувала бізнес в умовах війни
22 грудня, 2023
Руслан Ляшко — власник підприємства ТМ «Наша пекарня» та млинарного комплексу ТОВ «Наш млин» на Полтавщині. Сьогодні бізнесмен — один із тих, хто в умовах повномасштабної війни продовжує не тільки працювати, але й розширювати можливості свого бізнесу.
Як почався «хлібний» бізнес
Власну справу Руслан розпочав у 2005 році, коли в рідних Лубнах відкрив хлібопекарське підприємство. Уже за кілька років «Наша пекарня» виготовляла до 8 тонн продукції на добу і мала асортимент із 60 видів виробів. Зараз продукція підприємства — це різні сорти хліба, пряники, булочки й інші кондитерські вироби без крему.
У 2016 році Руслан Ляшко вклався у створення ще однієї компанії — млинарного комплексу «Наш млин». Підприємство мало забезпечувати борошном потреби пекарні й виробляти сировину для інших підприємств. Завдяки власному виробництву борошна вдалося зменшити собівартість продукції та підвищити її якість. Адже тепер увесь цикл був під контролем — від приймання зерна до пакування готових виробів.
Робота в умовах повномасштабної війни
Після 24 лютого 2022 року компанії не призупинили своєї діяльності. «Наш млин» забезпечував борошном хлібозаводи в сусідніх районах Полтавської області в часи гострого дефіциту. Підприємство продавало борошно та хліб на той час за найнижчими цінами. Також безоплатно надавало борошно й хлібобулочні вироби військовим і цивільним, які того потребували. Окрім цього, підприємство передало у військові частини дві машини (хлібовозки).
Вихід на міжнародні ринки
Обидва підприємства отримало міжнародні сертифікати й тепер можуть експортувати свою продукцію. Наразі свої товари бізнес реалізує не лише в Україні, але й в Німеччині, Польщі та країнах Балтії. У 2023 році виробничі обʼєми зменшилися майже вдвічі у порівнянні з минулим роком, коли млин переробляв до 1 000 тонн зерна пшениці в місяць. Проте Руслан вирішив повернути обсяги виробництва шляхом розширення асортименту товарів.
Виробничі процеси млинарного комплексу
Щоб вийти на ринок фасованої продукції, власник подав заявку на грант для переробних підприємств від Міністерства економіки України. Підприємець придбав лінію дрібного фасування борошна в паперові мішки по 1, 2 і 5 кг.
Руслан Ляшко
Уже зараз на млині добудували виробниче приміщення та збільшили кількість працівників з 11 до 38 людей, серед яких — внутрішньо переміщені особи. У планах компанії — експорт продукції власного виробництва на нові ринки.
Довідково:
Урядова грантова програма «єРобота» діє з 1 липня 2022 року і передбачає підтримку малого і середнього бізнесу. Серед її переваг — можливість для кожного охочого створити чи розвивати власний бізнес за напрямками:
- Грант на власну справу
- Грант на переробне підприємство
- Грант для ветеранів та членів їхніх сімей
- Грант на сад
- Грант на теплицю
Програму запущено з ініціативи Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Міністерства економіки України спільно з Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством аграрної політики та продовольства України, Державною службою зайнятості України та Ощадбанком.