єРобота: історія харківського заводу, який завдяки гранту масштабував виробництво на Івано-Франківщині
05 січня, 2024
Історія заводу будівельної композитної арматури та сітки Imperatyv розпочалася у 2012 році на Харківщині. Компанія спеціалізується на виробництві будівельних матеріалів нового покоління на основі скловолокна: композитної арматури, склопластикової арматури з піском, композитної сітки для кладки та композитних опор для рослин. Цю продукцію використовують у будівництві фундаментів, доріг, бетонних споруд. Знайшлося застосування продукції заводу і в ЗСУ — його сітки використовують як антидроновий захист.
Підприємство упродовж 10 років утримувало провідні позиції у своїй галузі, проте у 2022 році компанії довелося розпочинати роботу фактично з нуля.
Новий етап роботи
Про те, що у 2022 році заводські лінії, які розташовувались у Руській Лозовій на Харківщині, потрапили під окупацію, співвласник Борис Ніколенко згадує неохоче. Важко було залишати рідний регіон, але підприємець розумів, що має вивезти працівників з сім’ями та відновити виробництво.
Виготовлення композитної арматури вирішили відновити в Івано-Франківській області. Переїхати вдалося не всій команді підприємства, а необхідне устаткування довелося збирати самим на новому місці, додаткового закуповуючи необхідні механізми.
Грантова підтримка
Масштабувати виробничі потужності вдалося завдяки гранту для переробних підприємств в межах проєкту єРобота від Міністерства економіки України. Кошти вклали в українське обладнання, придбали лінії для виготовлення будівельної сітки та арматури.
Борис Ніколенко, співвласник заводу Imperatyv
Виробництво будівельної композитної арматури та сітки
Уся продукція заводу має належні сертифікати відповідності для використання в будівництві на території України та ЄС, тож налагодити роботу вдалося не тільки для потреб українського ринку, але й на експорт. Компанія розгорнула свій офіс у Польщі та має партнерів в Угорщині, Туреччині, Йорданії, Литві, Чехії та Болгарії. Також підприємство стало одним з ініціаторів створення Прикарпатського промислового кластера, щоб спільно розвивати українську промисловість.
Довідково:
Урядова грантова програма «єРобота» діє з 1 липня 2022 року і передбачає підтримку малого і середнього бізнесу. Серед її переваг — можливість для кожного охочого створити чи розвивати власний бізнес за напрямками:
- Грант на власну справу
- Грант на переробне підприємство
- Грант для ветеранів та членів їхніх сімей
- Грант на сад
- Грант на теплицю
Програму запущено з ініціативи Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Міністерства економіки України спільно з Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством аграрної політики та продовольства України, Державною службою зайнятості України та Ощадбанком.