Як протидіяти незаконному захопленню нерухомого майна?
27 лютого, 2020
Матеріал створений за підтримки ЛІГА:ЗАКОН
В Україні щорічно відбувається понад 3 000 спроб рейдерських захоплень. З них близько 2 000 - успішні. Серед найпоширеніших методів незаконного захоплення майна: фіктивні судові рішення, підробка прав власності на та/або користування майном, незаконне виведення майна з реєстру, дії «чорних» реєстраторів.
Щоб запобігти втрати своєї власності треба скористатися спеціалізованими сервісами моніторингу нерухомого майна. Все, що для цього потрібно - знати номер свого об'єкту у Реєстрі Речових Прав (РРП) та поставити його на контроль. Можливий також моніторинг об'єктів, які не перебувають у власності.
Для запобігання втраті своєї власності треба скористатися спеціалізованими сервісами моніторингу нерухомого майна, наприклад SMS-Маяк від ЛІГА:ЗАКОН. У тому випадку, якщо зловмисники спробують привласнити собі чуже майно, користувач миттєво отримує сповіщення (смс, e-mail, сповіщення у системі) про незаконні дії та може вчинити потрібні зустрічні заходи. Таким чином можна контролювати будь-яке майно, що знаходиться у сфері інтересів користувача. Також є можливість отримувати сповіщення не тільки за фактом реєстраційних дій, але й на етапі подачі заяви на їх проведення. Тобто вжити потрібні заходи тоді, коли все тільки починається.
Це можливо для наступних типів користувачів:
- Власники або орендарі нерухомого майна будь-якого типу;
- Власники або користувачі земельних ділянок.
Офіційна сторінка ЛІГА:ЗАКОН - ligazakon.net