Ціль 13. Пом'якшення наслідків зміни клімату
28 листопада, 2021
Матеріал створений за підтримки ПРООН
Мета — вжити термінових заходів для боротьби зі зміною клімату та його наслідками.
ЦСР 13 пов’язана з боротьбою за нормальні умови життя людей. Зміна клімату відбувається через підвищення середньої температури по планеті та приводить до екстремальний погодних явищ, підняття рівня моря та окислення океану.
Індикатором, який вимірює прогрес досягнення національної Цілі в Україні є показник «Обсяг викидів парникових газів», визначається у % до рівня 1990 року. В Україні найбільший обсяг парникових газів ПГ продукують такі сектори економіки як енергетика, сільське господарство, землекористування, лісове господарство, відходи та промисловість. В енергетичному секторі ПГ утворюються через викиди від спалювання палива при виробництві електроенергії та тепла. Стрімкий розвиток сільського господарства, зростання площ зайнятих під ріллю та зростанням обсягів внесених мінеральних і органічних добрив так само, як і зміна практик сг господарювання та зміна культур, що традиційно вирощуються господарствами також впливає на утворення ПГ.
Зменшення обсягів утворених ПГ є ключовим елементом впливу на досягнення Цілі 13 «Боротьба зі зміною клімату». Тому нам потрібно адаптувати свою енергетику, промисловість, транспорт, сільське та лісове господарства, щоб забезпечити зменшення викидів сьогодні та перехід на так звані «нульові викиди» до другої половини століття. З іншої сторони всім нам потрібно адаптуватися до очікуваних наслідків зміни клімату.
Завдання Цілі 13.
13.1. Обмежити викиди парникових газів в економіці
Вклад бізнесу для досягнення Цілі 13
Компанії можуть зробити свій внесок у досягнення та реалізацію Цілі 13 через зміну технології та декарбонізацію діяльності, перегляд ланцюга поставок, збільшуючи енергоефективність, мінімізуючи карбоновий слід власних продуктів та послуг, розвиваючи та практикуючи інновації. Практика сталих бізнес моделей та запровадження принципів циркулярної економіки є ефективним способом залучення компанії до реалізації Цілі та підняття ефективності бізнесу.
Таким чином практичними способами реалізації Цілі 13 для бізнесу є:
- Максимально використовуйте електроенергію з відновлюваних джерел таких як вітер, сонце чи вода. Це зменшить викиди ПГ, а отже сприятиме обмеженню підвищення температури до 1,5 ° C вище доіндустріального рівня.
- Модернізуйте системи освітлення на підприємствах під енергоефективне -світлодіодне.
- Зменшити викиди парникових газів від транспортних операцій за допомогою кращого планування та локалізації. А це в свою чергу зменшить вуглецевий слід продукту, забезпечить економію палива, оптимізує витрати на складування тощо.
- Зрозумійте кліматичні ризики, які посилює діяльність компанії та створіть стійкі методи мінімізації їх як в середині компанії так і на цілому ланцюжку створення цінності.
- Використовуйте екологічно чисті матеріали, тобто матеріали, які підлягають відновленню, переробці та повторному використання. Це дозволить вам розвинути модель циркулярної економіки у власній компанії.
- Розширити стійке управління лісами за допомогою відповідальної практики пошуку та заміни продукції. А це сприятиме створенню умов при яких всі матеріали відновлюється, переробляються і використовується- 100% відновних ресурсів.
- Нейтральність щодо деградації землі, в тому числі відсутність вирубки лісів є важливою умовою ефективності бізнесу в майбутньому.
- Створіть умови для забезпечення принципу “ нульових відходів”, для цього дослідіть згенероване компанією сміття з метою створення ланцюгів циркулярної економіки, а також для уникнення появи сміття, яке підлягає спалюванню чи захороненню на полігонах.
- Інвестуйте в технології, які не даючи вуглекислому газу потрапляти в атмосферу.
- Збільшіть інвестиції в інновації для підвищення ефективності товарного асортименту компанії та створенню нових сталих продуктів та послуг.
Чому бізнесу вигідно реалізовувати Ціль 13?
- Ринок сталих продуктів та послуг стрімко росте. Свідомі покупці обирають сталі бренди. Робота компанії в напрямку реалізації цієї Цілі дозволяє бізнесу не тільки долучатися до вирішення значущих суспільних потреб, але і збільшувати власні ринки збуту.
- Енергоефективність підприємства, як і робота над «зменшенням сміття» та оптимізацією ланцюга постачання впливає на економічну ефективність компанії.
- Практикуючи модель циркулярної економіки компанія отримує дохід «від сталості».
- Інвестуючи в сталі інновації, компанія інвестує у власне майбутнє і гарантує попит на власні продукти та послуги у майбутньому.
- Міжнародні ринки активно впроваджують правила декарбонізації, тому експортно орієнтовані компанії є в числі тих, кому не рекомендують, а зобов’язують долучатися до реалізації Цілі 13.