Як великому платнику податків надавати документи в електронній формі при проведенні документальної перевірки?
22 лютого, 2020
Матеріал створений за підтримки zir.sfs.gov.ua
Який порядок надання документів великим платником податків в електронній формі при проведенні документальної перевірки контролюючим органом?
Порядок надання документів великим платником податків в електронній формі при проведенні документальної перевірки затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 № 1393.
Порядок надання документів великим платником податків в електронній формі при проведенні документальної перевірки затверджено наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 № 1393 (далі – Порядок).
Платник податків зобов’язаний надати посадовим (службовим) особам органів державної податкової служби у повному обсязі всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки. Такий обов’язок виникає у платника податків після початку перевірки (п. 3.1 Порядку).
Великий платник податків (далі - ВПП) зобов’язаний надати електронні документи ВПП з дотриманням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг у разі їх наявності не пізніше робочого дня, наступного за днем початку документальної виїзної планової, позапланової перевірки, документальної невиїзної перевірки (п. 3.2 Порядку).
Формування електронного документа ВПП завершується накладанням електронного цифрового підпису посадових осіб ВПП у такому порядку: першим - електронний цифровий підпис головного бухгалтера (бухгалтера) або електронний цифровий підпис керівника; другим - електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки ВПП (п. 3.3 Порядку).
Після накладання електронного цифрового підпису ВПП здійснює зашифрування електронного документа ВПП (п. 3.4 Порядку).
Електронні документи ВПП надаються до органів державної податкової служби особисто відповідальною особою ВПП на електронних носіях або засобами телекомунікаційного зв’язку (у разі наявності технічної можливості) з описом вкладених документів (п. 3.5 Порядку).
При прийманні електронних документів ВПП від платника податків посадовою особою органу державної податкової служби здійснюється їх розшифрування, перевіряється електронний цифровий підпис, визначається відповідність електронного документа затвердженому формату та проводиться звірка на відповідність опису із сформованою інформацією на електронних носіях або надісланою засобами телекомунікаційного зв’язку (у разі наявності технічної можливості (п. 3.6 Порядку).
Підтвердженням отримання органом державної податкової служби електронних документів ВПП є повідомлення, яке надається відповідальній особі платника податків або направляється платнику податків у вигляді електронного документа засобами телекомунікаційного зв’язку. У разі неодержання від органу державної податкової служби протягом 2 робочих днів повідомлення про прийняття і реєстрацію або про відхилення електронного документа ВПП відправник вживає додаткових заходів з використанням інших засобів зв’язку для одержання від адресата відповідного повідомлення.
У разі одержання від органу державної податкової служби повідомлення про відхилення електронного документа ВПП відправником вживаються заходи для усунення причин відхилення і забезпечення повторного відправлення цього документа. Підтвердження факту одержання від органу державної податкової служби повідомлення щодо електронного документа ВПП ВПП не здійснюється (п. 3.7 Порядку).
У випадку виникнення у посадових осіб органу державної податкової служби під час проведення перевірки необхідності у розгляді і дослідженні документів ВПП, не наданих платником податків, ВПП зобов’язаний забезпечити доступ посадових осіб органу державної податкової служби до документів ВПП за місцезнаходженням платника податків та його підрозділів (при проведенні документальних виїзних перевірок) або додатково надати документи ВПП на вимогу органу державної податкової служби, що належать або пов’язані з предметом перевірки (п. 3.8 Порядку).