Різновиди загроз, яким протидіє кібербезпека на підприємствах
21 серпня, 2024
Загроза для кібербезпеки — це умисна спроба отримати доступ до системи окремого користувача або цілої організації. Зловмисники постійно вдосконалюють свої методи атак, щоб уникати виявлення й використовувати нові вразливості. Однак деякі з цих методів досить поширені, що дозволяє до них можна підготуватися.
- Шкідливе програмне забезпечення
Це загальний термін, який використовується щодо програмного забезпечення, яке за умови запуску може завдати шкоди пристрою різними способами. Воно може призвести до блокування пристрою та його непридатності для використання, крадіжки, видалення або шифрування даних, використання пристрою для атак на інші пристрої, отримання кіберзловмисниками інформації щодо користувацьких облікових даних, використання платних послуг на основі отриманих даних тощо. Серед найвідоміших видів шкідливого ПЗ — віруси, трояни, програми-вимагачі, хробаки та інші.
- Фішинг
Фішингові атаки — одні з найрозповсюдженіших видів кіберзлочинів. Їх здійснюють зловмисники, які маскуються під надійні джерела, щоб отримати легкий доступ до будь-якого типу конфіденційних даних. Для цього шахраї використовують фішингові сайти, рекламу чи email-розсилку, надсилаючи їх великій кількості компаній з метою, що хтось відкриє їх.
- Атаки на мережеві протоколи
Цей тип загроз включає експлуатацію вразливостей у мережевих протоколах і інфраструктурі. Атаки можуть бути спрямовані на перехоплення даних, відмову в обслуговуванні (DoS або DDoS атаки) або проникнення в систему з метою подальшого шпигунства або саботажу.
- Атаки типу DoS/DDoS
Це атаки, спрямовані на перевантаження сервера, мережі або додатка, що призводить до їхньої недоступності для користувачів. DDoS-атаки, де атака здійснюється з багатьох джерел одночасно, особливо небезпечні, оскільки їх складно відбити.
- Атаки на ланцюг постачання
Зловмисники можуть атакувати постачальників або партнерів компанії, щоб отримати доступ до її систем або даних. Наприклад, через вразливості в програмному забезпеченні або обладнанні, що постачається, або через компрометацію облікових записів постачальників.
- Атаки з використанням AI та машинного навчання
Це нове покоління кіберзагроз, під час яких зловмисники використовують передові технології для посилення та оптимізації своїх нападів. Використовуючи алгоритми машинного навчання, хакери швидко аналізують величезні обсяги даних, виявляючи слабкі місця в системах безпеки, а також автоматично адаптуються до захисних заходів. Крім того, за допомогою AI зловмисники можуть створювати більш переконливі фішингові кампанії або маскувати шкідливе ПЗ таким чином, щоб воно залишилося непоміченим для традиційних засобів виявлення. Ця тенденція робить важливим постійне оновлення та модернізацію систем безпеки для протидії сучасним загрозам.
- Внутрішні загрози
Це загрози, які походять від співробітників, підрядників або інших осіб, що мають доступ до внутрішніх систем компанії та корпоративних ресурсів. Інсайдери можуть навмисно або ненавмисно викликати загрози, такі як витік конфіденційної інформації, знищення даних або саботаж.