Хмарні сервіси та їхня безпека для бізнесу
21 серпня, 2024
Хмарні сервіси — це платформи та програми, які розміщені на віддалених серверах провайдера. Вони дозволяють користувачам завантажувати, зберігати та отримувати постійний доступ до власної інформації з будь-якого пристрою через інтернет. Використання хмарних рішень у бізнесі дозволяє відмовитись від купівлі складного ІТ-обладнання для фізичного зберігання й резервування величезного обсягу даних. Хмарні сервіси допомагають автоматизувати бізнес-процеси та забезпечують швидкий обмін даними всередині компанії. Окрім того, збереження інформації у хмарі є одним зі способів захисту компанії від кібератак.
Вберегти цінну інформацію підприємств від кіберінцидентів із використанням хмарних технологій можна завдяки:
- Шифруванню. Шифруючи дані на рівні зберігання та під час їх передання, хмари перетворюють конфіденційну інформацію в нечитабельний код. Розшифровка таких даних є практично неможливою для сторонніх осіб і навіть, якщо станеться зловмисне проникнення, інформація залишиться незрозумілою та непридатною для використання.
- Резервному копіюванню. Хмарні сервіси регулярно створюють резервні копії даних, що дозволяє відновити їх у разі втрати або пошкодження. Це, своєю чергою, мінімізує втрати компаній після кібератак і простої у роботі бізнесу.
- Контролю доступу, який обмежує випадки несанкціонованого входу. Аби отримати доступ до хмарних ресурсів, застосовується додатковий рівень захисту, який вимагає не тільки пароля, але й іншого методу перевірки, наприклад, одноразового коду або біометричних даних. Окрім того, налаштування політик доступу може передбачати надання/обмеження прав для входу в систему на основі ролей і повноважень користувачів.
- Аудиту та моніторингу безпеки. Хмарні провайдери проводять постійний моніторинг активності користувачів і систем, що дозволяє виявляти підозрілі дії та потенційні загрози. Також хмарні платформи зберігають журнали аудиту, що дає змогу відслідковувати всі дії в системі, аналізувати їх і виявляти можливі порушення.
- Протоколам кібербезпеки. Сервіси хмарних обчислень впроваджують передові методи кібербезпеки, включаючи брандмауери, системи виявлення вторгнень та аналізу загроз. Ці інструменти функціонують як віртуальні охоронці, відслідковуючи мережевий трафік, виявляючи шкідливі активності та блокуючи несанкціонований доступ.
- Дотриманню нормативно-правових вимог. Хмарні провайдери дотримуються міжнародних стандартів і нормативних вимог, таких як GDPR, HIPAA, SOC 2, що гарантує захист конфіденційності та безпеки даних.
В Україні наразі діє Закон «Про хмарні послуги», який закріплює правові відносини, що виникають при наданні хмарних послуг та встановлює особливості їх використання. Прийняття цього закону зумовило додаткове регулювання цієї сфери та визначило регулятора комунікаційних послуг.
Загалом, застосування компаніями хмарних технологій надає можливість оперативно адаптуватися до нових кіберзагроз та впроваджувати оновлення безпеки в реальному часі.