Ветеран заснував бренд спідньої чоловічої білизни
31 січня, 2024
Бренд Regata Club зʼявився у 2015 році, коли військовий Олександр Матяш приїхав додому на ротацію. Не знайшовши зручної білизни для себе та побратимів, вирішив створити її сам — так пояснює причину заснування свого бізнесу.
Наразі під цією торговельною маркою шиють не лише білизну, але й інший одяг для чоловіків: худі, світшоти, штани, спортивні костюми. А Олександр Матяш знову боронить Україну у лавах ЗСУ.
Життя до війни та служба у війську
До того, як стати військовим, Олександр Матяш працював керівником служби з розвитку проєктів у компанії з продажу техніки, а згодом відкрив власну фірму з виробництва автозапчастин для громадського транспорту.
На захист України став у 2014 році. Упродовж двох років брав участь у бойових діях на Луганщині та Донеччині у складі добровольчих формувань.
Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, без вагань знову пішов до війська.
Заснування бренду
Бренд чоловічої білизни Regata Club ветеран заснував з товаришем у 2015 році під час ротації. Каже, що ідея створити власне виробництво виникла через брак якісного спіднього одягу для чоловіків на українському ринку.
Олександр Матяш, військовослужбовець, підприємець
Чоловік дуже відповідально ставиться до своєї справи. Особисто затверджує нові моделі, тестує їх на собі та своїх друзях і побратимах. Якщо бачить недоліки — вносить зміни.
Розвиток виробництва під час війни
З початком великої війни частину клопотів, повʼязаних із роботою бренду, взяла на себе дружина ветерана Тетяна.
Жінка розповідає, що в перші місяці після початку повномасштабного вторгнення, багато речей зі складу віддавали військовим — як на підрозділ Олександра, так і в інші батальйони. Значну частину заробітків теж витрачали на потреби війська.
Попри виклики, подружжя вирішило не лише продовжувати справу, але й масштабувати її.
Для цього Олександр подав анкету на конкурс «Варто: Золоті руки» від Українського ветеранського фонду. Проєкт став одним із переможців — на розвиток бізнесу ветеран отримав понад 2 500 000 гривень. За ці гроші закупили тканини і нове швейне обладнання — вишивальну та ґудзикову машини.
Поєднання служби з власною справою
Хоча зараз Олександр Матяш служить у лавах ЗСУ, він все одно знаходить час для власної справи.
Олександр Матяш, військовослужбовець, підприємець
Він сам веде сторінки бренду в соцмережах, відповідає на запитання клієнтів.
Бізнес як спосіб реабілітації ветеранів
За словами Олександра, власна справа допомагає у реабілітації ветеранів. Ведення підприємницької діяльності потребує багато часу і сил, а також є приводом до нових знайомств. Таким чином відбувається адаптація до мирного життя. Саме тому важливо створювати умови, щоб ветерани могли та хотіли розвивати бізнес.