Історія приватизації в Херсоні: як занедбаний актив став основою для розширення агробізнесу
09 лютого, 2022
Занедбані приміщення та борги — реалії багатьох непрофільних державних підприємств в Україні. У такому ж стані занепаду перебувало і ДП «Винконсервпроект» — в минулому державне науково-виробниче підприємство, що займалося діяльністю у сфері інжинірингу, геології та геодезії. Великий майновий комплекс в державній власності не міг повною мірою використовувати свій потенціал, відтак почав занепадати. Для нього, як і для багатьох інших держпідприємств, які обростають боргами та з часом руйнуються, приватизація стала порятунком.
Завдяки приватному інвестору актив отримав нове життя.
Про модернізацію непрофільного державного підприємства, яке знаходилося у критичному стані, розповів представник СТОВ «Берегиня».
Про компанію
Підприємство СТОВ «Берегиня» — сільськогосподарське товариство, займаємося вирощуванням зернових, бобових та насінням олійних культур. Підприємство засноване у 2002 році та працює вже майже 20 років.
Підприємство займається сезонними роботами, тому в середньому працює 23-25 працівників. На цей момент працевлаштовано 23 особи.
Для чого вирішили приватизували об’єкт
Придбання активу було здійснено з метою розширення бізнесу та для того, щоб мати місце для відкриття офісу в Херсоні.
Об’єкт був єдиним майновим комплексом колишнього державного підприємства «Державне науково-виробниче підприємство «Винконсервпроект». У його складі вже були вбудовані нежитлові приміщення першого поверху площею 256,9 м² та підвальні приміщення площею 291,6 м². Тобто це великий комплекс з вигідною великою загальною площею 548,5 м². Також актив має зручне розташування: знаходиться відносно недалеко до адміністративних установ і торгових центрів Херсона.
Участь в аукціоні та подальша робота
Ще до початку торгів ми знали про наявність заборгованості на підприємстві. При укладанні договору всі приватизаційні умови та терміни їх виконання були обговорені та ми взяли на себе зобов’язання їх виконати.
Наразі плануємо займатися новим напрямом діяльності, але вже після закінчення ремонтних робіт. Також у планах — створення нових робочих місць для спеціалістів, які змогли б працювати у сфері архітектури.
Наразі з 2019 року триває капітальний ремонт, він вже на фінальній стадії. Крім того, були здійснені роботи щодо підведення всіх необхідних комунікацій, для цього довелося відновлювали договори з постачальниками.
Порада тим, хто планує брати участь в онлайн-аукціонах
Перш за все, не треба боятися інвестувати. Важливо ще до початку аукціону звертати увагу на приватизаційні умови, наприклад, на заборгованості. Якщо завчасно обговорити всі питання, то не виникне проблем ні з боку підприємця, ні з боку держави. Така співпраця вигідна для обох сторін. Держава отримує надходження, а в бізнесу є нові можливості розвиватись та розширюватись. Тому головне — не боятися брати участь в приватизаційних аукціонах.
Як вигідно купити об’єкт малої приватизації для започаткування та розвитку бізнесу?
Більше про те, як вигідно купити об’єкт малої приватизації, дізнайтесь з інструкції 7 простих кроків для участі в аукціоні від Фонду державного майна України.
Щодня Фонд державного майна готує нові об’єкти для прозорої приватизації по всій території України — як в обласних центрах, так і в невеликих містах і селищах. Для кожної області підготовлено своє інвестиційне меню, у якому присутні як великі єдині майнові комплекси, пакети акцій підприємств, так і окремі невеликі об’єкти.