З чого почати просування бізнесу в інтернеті — інструкція від Netpeak
20 січня, 2021
Інтернет-маркетинг щодня стає дедалі масштабнішим. Докарантинні дані такі: в середньому користувач здійснював близько 150 «заходів» на день в тому чи іншому пристрої в мережі. Ймовірно, у період карантину та після нього, коли до онлайну приєдналося ще більше людей, цей показник виріс.
Зараз можна сказати, що наші користувачі не йдуть в онлайн — вони там живуть. Саме тому вихід в онлайн або запуск свого проєкту має передбачати орієнтацію на діджитал-середовище, його вивчення та освоєння.
Підготовка до просування в інтернеті
Основна відмінність між офлайном та онлайном — можливість порахувати, проаналізувати та зробити висновки. Саме тому перевага онлайну в швидшій комунікації.
Якщо структурувати основну інформацію просування в інтернеті, то є декілька складових для роботи онлайн-проєкту:
- «правильний» сайт;
- вибір відповідних інструментів на кожній воронці продажу;
- аналітика на всіх етапах;
- високий рівень lifetime value (LTV, пожиттєва цінність клієнта).
Які є основні інструменти онлайн-маркетингу: що обрати для просування?
1. Search Engine Optimization
Search Engine Optimization (SEO) — дії, спрямовані на покращення видимості сайту у видачі пошукових систем за тематичними ключовими запитами. Основна мета — оптимізувати сайт і отримати довіру роботів, які допоможуть цільовій аудиторії знайти сайт, продукт, послугу або контент на сайті та виконати цільову дію.
Будь-який інструмент у маркетингу працює за базовим принципом економіки. Є попит — ключові запити. І завдання проєкту — зробити пропозицію. Це можна виконати за допомогою технічної оптимізації або платних каналів.
Розгляньмо основні блоки, на які заточена оптимізація та які вони на вигляд.
1. Перші сайти у видачі — ті, які найбільш оптимізовані та відповідають моєму запиту «что такое seo», а праворуч — графічний блок Вікіпедії.
2. Блок — How to do. У відповідь на запити виду «як зробити щось», «Етапи», рецепт чогось, пошук видає блок зі списками.
3. Блок «схожі запити» — зі списком, який можна розкривати у вигляді питань та відповідей.
4. Featured snippet (розширені сніпети, нульова видача) — елемент видачі, який виводить відповідь на запит користувача над результатами пошуку в спеціально оформленому блоці.
5. Блок точних відповідей — блок з точною та розгорнутою відповіддю на введений запит про об'єкт, предмет чи людину.
6. Блок «Карусель» — тут можуть перебувати фото акторів, відповідні товари або бренди.
7. Блок швидких відповідей — коли запит сформовано точно і відповідь максимально коротка.
Переваги:
- Рентабельність. Залучений трафік — це зацікавлені користувачі, які ввели ключовий запит і прийшли на сайт з пошуку. Підвищуючи видимість сайту в пошуку, SEO збільшує дохід сайту.
- Довгостроковий ефект. Ефект від оптимізації зберігається тривалий час.
- Довірчі відносини з клієнтом. Користувачі можуть не довіряти рекламним оголошенням і охочіше переходити на сайти, що перебувають у топі пошукової видачі.
Недоліки:
- Тривалі терміни впровадження та отримання результатів. За останні роки період оптимізації скоротився. Проте все ж варто орієнтуватися на 6-10 місяців, аби отримати результат.
- Відсутність гарантій. 100% гарантій в SEO немає. Окрім нашої сторони і споживача, є ще третя — пошукова система, яка може несподівано змінити алгоритми ранжування (правила і вимоги до сайтів, контенту і таке інше). Проте всі апдейти змушують проєкти бути кращими.
- Необхідність складних технічних доробок. Конкуренція висока і, відповідно, вимоги також високі. Тому потрібна велика кількість доробок на сайті і їх своєчасне впровадження.
2. Pay per click або контекстна реклама
Pay per click (PPC) — це модель оплати інтернет-реклами, за якої рекламодавець платить за кліки по рекламному оголошенню. На ціну кліку може впливати безліч факторів: показник ефективності, відповідність посадкової сторінки, конкурентна активність. Основна мета — привернути на сайт цільовий трафік, який буде конвертуватися в клієнтів.
Розглянемо три основні типи контекстної реклами: відеореклама в YouTube, Discovery Ads та Google Shopping.
1. Youtube — це performance-медіа і за допомогою відео ми можемо отримувати замовлення.
Є різні формати відео оголошень в YouTube:
- In-Stream з можливістю пропустити.
- In-Stream без можливості пропуску:
- Video Discovery — відеоогляд;
- Bumper Ads — відеозаставка;
- Out-Stream — відео, що демонструється тільки на мобільних пристроях у контекстно-медійній мережі;
- Masthead — банер відеореклами у фіді головної сторінки YouTube.
2. Discovery Ads — це гібрид медійних форматів, коли ми нібито дивимося відео, але є кнопки, плашки — можливості для комунікації, що збільшує вірогідність конверсії. Завдяки алгоритмам Google, які розпізнають споживчі наміри, оголошення побачать люди, які найбільш зацікавлені у вашій пропозиції і готові дізнатися про неї більше. За допомогою стратегій «Максимум конверсій» або «Цільова ціна за конверсію» ви зможете оптимізувати ставки для своєї компанії і швидше досягти поставлених маркетингових цілей.
3. Google Shopping — тип рекламної кампанії в Ads, який дозволяє рекламувати продукти інтернет-магазину в Google. За допомогою товарних оголошень рекламодавці показують у пошуковій видачі продукти, які шукають користувачі.
Основні переваги шопінгових кампаній:
- в оголошенні користувач бачить назву товару, його ціну і зовнішній вигляд;
- дані про ціну і наявність товару постійно оновлюються, що дозволяє уникнути зайвих витрат на рекламу і підвищує рівень лояльності клієнтів.
3. SMM
Просування в соціальних мережах — важлива і невід'ємна частина інтернет-маркетингу, а також чудовий спосіб комунікації з потенційними клієнтами, роботи з лояльністю і залучення аудиторії. Переважно SMM не є основним інструментом підвищення продажів і збільшення прибутку.
4. Email-marketing
Цей інструмент не може бути основним або єдиним. Його функції дедалі більше виконують повідомлення в месенджерах та чатботи. Email може збільшити продажі та ефективність інтернет-маркетингу, реактивувати «сплячих клієнтів», просувати товари, акції потрібній аудиторії завдяки сегментації, а також підвищити лояльність до бренду.
У наступному матеріалі ми поговоримо про аналітику, як оцінювати ефективність та оптимізувати рекламні кампанії в інтернеті.
Юрій Грузинський
Агентство Netpeak