Facebook підтримує Україну у боротьбі з коронавірусом
Місією Facebook є допомагати об’єднувати людей і будувати спільноти і ми відчуваємо свою особливу відповідальність в час пандемії. В Україні ми сконцентрувалися на двох важливих напрямках:
- надати українцям доступ до достовірної інформації;
- боротися з неправдивою інформацією та фейками.
Як ми надаємо доступ до достовірної інформації?
В Україні вже були запущені Quick Products- бокси з повідомленнями з самого верху стрічки новин з посиланнями на урядовий сайт https://covid19.com.ua/ та Information Search Modules для тих, хто шукав інформацію про коронавірус у мережі. Зараз ці інструменти трансформувалися у Інформаційний Центр.
Інформаційний Центр є абсолютно новим продуктом від Facebook, який збирає достовірну інформацію про коронавірус у зручному для користувачів місці. Інформаційний Центр популяризує урядовий сайт https://covid19.com.ua/ та базові правила як поводити себе в умовах пандемії. Він кумулює інформацію з Facebook сторінок МОЗ України, ВООЗ та ЮНІСЕФ. Інформаційний Центр буде доступний для усіх користувачів мережі в Україні на час тривання пандемії і буде вагомим підсиленням комунікаційної роботи МОЗ, адже доноситиме інформацію не лише до тих, хто підписаний на сторінку МОЗ.
Додатково, ми виділили купони на рекламу- спеціальний грант для МОЗ України на проведення інформаційних кампаній щодо запобігання поширенню коронавірусу та основних порад як вберегти себе.
Як ми боремося з недостовірною інформацією?
Ми розуміємо, що доносити достовірну інформацію часом буває недостатньо, важливо боротися з маніпуляціями, конспірологічними теоріями та фейками. Ми це робимо двома способами.
Ми видаляємо дезінформацію про коронавірус, яка може спричинити фізичну шкоду. Це стосується неправдивої інформації про способи лікування, ліки, доступність базових сервісів на певній території, чи кількість випадків зараження. Для цього ми працюємо з міжнародними та локальними організаціями з питань охорони здоров’я, щоб відслідковувати достовірну інформацію та видаляти ту, яка її заперечує і може нанести фізичну шкоду здоров’ю.
Однак є велика кількість маніпуляцій, які не несуть за собою фізичної шкоди, але є не менш небезпечними. Щоб реагувати на такі випадки, ми запустили в Україні програму із факт-чекінгу разом з локальними партнерами StopFake та VoxUkraine. Наші партнери матимуть можливість перевіряти достовірність новин та виставляти їм рейтинг, який впливатиме на те, скільки людей побачить цей пост у своїй стрічці. Чим більша маніпуляція-тим нижче у стрічці новин вона з’являтиметься і буде відповідно маркована. До речі, програма з фактчекінгу працюватиме відтепер в Україні постійно і ми зменшуватимемо розповсюдження маніпулятивних новин не лише про коронавірус.