Зараз багато людей у стресі та агресії. Для нас дуже важливо, щоб наші простори залишалися куточком радості, творчості і безпеки.
До яких можливостей змусив придивитись карантин? Які проблеми бізнесу він порушив?
У мене дитячий садочок. Під час карантину ми намагалися проводити онлайн-заняття, у нас виходило по чотири заняття на день. Навіть намагалися індивідуально робити онлайн-няню, але ефективність цього була вкрай низька, хоча ми докладали багато зусиль. Ми намагалися працювати онлайн, але з дітьми такого віку це не результативно і нікому не приносить задоволення. Зараз ми з радістю повернулися до нормального, живого спілкування. Також ми побачили можливість зміцнити команду та позбутися слабких ланок, тому що треба було переглянути витрати.
Які інсайти дав вимушений формат роботи онлайн?
У нас ще є школа, і там склалася інша ситуація. Там зовсім інші кейси, наприклад, такий формат дав можливість по-іншому розкритися дітям у домашній атмосфері. Вони стали більш розкутими. Учителям довелося змінювати формат викладання, шукати інтерактивні фішки, щоб достукатися до дітей. Онлайн-формат показав, що Zoom — це зручно, бо не треба добиратися до загальних зустрічей викладачів, засідань тощо.
Що в бізнесі вас мотивує не здаватись? У чому унікальність вашої справи?
Зараз абсолютно не зрозуміло, що нас чекає завтра, у вересні чи через півроку. Але у нас залишаються певні цінності: ми працюємо з дітьми, створюємо для них простір психологічної стабільності, де їх люблять, приймають, розвивають. І цей маленький простір зараз є дуже цінним. Це та цінність, де діти можуть відпустити свої страхи, яких безліч. Зараз багато людей у стресі, в агресії, і для мене дуже важливо, щоб наші простори залишалися куточком радості, творчості і безпеки.
Які 5 порад ви можете дати підприємцям, що працюють у вашій сфері?
- Не боятися
- Фокусуватися на конкретній задачі
- Не думати, що нас чекає попереду — просто робити свою справу
- Працювати з командою над цінностями, нагадувати їм про них
- Не здаватися