Підтримка проєктів зі значними інвестиціями: Уряд затвердив порядок використання коштів
29 квітня, 2024
Кабінет Міністрів України затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення державної підтримки реалізації інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями, сума яких перевищує 12 млн євро. Бюджетне фінансування буде спрямовуватись на повні або часткові компенсації вартості збудованих заявником або інвестором зі значними інвестиціями об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, а також витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж, необхідних для реалізації відповідних інвестиційних проєктів. У 2024 році в бюджет країни на цю програму закладено 3 млрд грн. Сумарний обсяг підтримки — до 30% обсягу інвестицій.
Контроль над виконанням інвесторами умов договору
Отримати державну підтримку зможуть інвестори, які планують реалізувати в Україні проєкт вартістю від 12 млн євро, тривалістю реалізації до 5 років у сферах переробної промисловості, видобутку корисних копалин для подальшої переробки чи збагачення, транспорту, логістики, освіти, наукової діяльності, охорони здоров'я, поводження з відходами, мистецтва, культури, туризму, спорту, електронних комунікацій.
Водночас Кабінет Міністрів буде контролювати виконання інвесторами умов договору. У разі, якщо Міністерством економіки України на підставі відомостей реєстру інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями встановлено факт, що обсяг значних вкладень є меншим, ніж 12 млн євро, інвестор упродовж місяця має повернути весь обсяг отриманої компенсації на спеціальний реєстраційний рахунок Мінекономіки. У разі встановлення органами державного фінансового контролю факту незаконного отримання інвестором компенсації або часткової компенсації інвестор також протягом місяця повертає весь обсяг отриманої компенсації.
Державна підтримка проєктів зі значними інвестиціями
При реалізації інвестиційних проєктів зі значними вкладеннями інвестори, можуть отримати від держави декілька видів підтримки, які складають до 30% від загальної суми такого інвестиційного проєкту. Зокрема:
- переважне право користування земельними ділянками державної або комунальної власності;
- компенсацію витрат на будівництво об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури та витрат на підключення до інженерно-транспортних мереж;
- податкові пільги;
- безмитне ввезення необхідного обладнання;
- звільнення від відшкодування втрат лісогосподарського виробництва.
Проєкти мають передбачати будівництво, модернізацію, технічне або технологічне переоснащення відповідних об'єктів інвестування та створення нових робочих місць. Інвестору потрібно створити принаймні:
- 10 нових робочих місць із заробітною платою щонайменше на 50% вищою за середню зарплату в регіоні за таким же видом діяльності;
- або 30 нових робочих місць із зарплатою щонайменше на 30% вищою за середню зарплату в регіоні за таким же видом діяльності;
- або 50 нових робочих місць із зарплатою щонайменше на 15% вищою за середню зарплату в регіоні за таким же видом діяльності.