Відбулась презентація програми «Цифрова Європа»
06 жовтня, 2023
Міністерство цифрової трансформації України спільно з Офісом розвитку підприємництва та експорту та GIZ презентували програму ЄС «Цифрова Європа». Проєкт був офіційно запущений у 2021 році для економічного відновлення та цифрової трансформації європейських країн внаслідок пандемії COVID-19. Але із повномасштабним російським вторгненням для України «Цифрова Європа» набула нового значення.
Мета програми
Програма «Цифрова Європа» націлена на підтримку впровадження цифрових технологій та інновацій, забезпечення доступу до цифрової інфраструктури та послуг, підвищення конкурентоспроможності МСП на цифровому ринку, сприяння розвитку цифрового бізнесу та цифрових стратегій, а також покращення кібербезпеки для малих і середніх підприємств у консорціумі з навчальними закладами та державними організаціями, кластерами.
«Наша робота у цифровій площині не зупиняється навіть під час війни. Ми обороняємося і водночас шукаємо й реалізуємо нові ідеї, що зроблять Україну стійкою і гнучкою у майбутньому. Програма «Цифрова Європа» допоможе Україні примножити кількість цих ідей, масштабувати їх, а також інтегруватися у цифровий ринок ЄС. Завдяки цій інтеграції учасники від України будуть переймати найкращі практики та ділитися своїми, укладати нові партнерства, а також отримувати фінансування для реалізації різноманітних проєктів», — зазначив Михайло Федоров, Віце-прем’єр-міністр України з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України.
Загальний фонд програми становить 7,5 мільярдів євро до 2027 року. 6 з них виділені на фінансування напрямків Програми, що доступні для України. А саме:
- високопродуктивний комп'ютинг
- штучний інтелект
- цифрові навички
- використання технологій в економіці та суспільстві
«Попри російське вторгнення українці шукають і знаходять шляхи для розвитку не тільки власного бізнесу, а й репутації України на світовій арені загалом. Програма «Цифрова Європа» збільшить кількість можливостей для ІТ-бізнесу, інноваційних просторів та освітніх закладів, а також дозволить вивчити та запровадити європейські практики, що згодом стануть новим стандартом», — підкреслила Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації України з питань європейської інтеграції.
Презентація програми Європейського Союзу «Цифрова Європа»
Національний контактний пункт
Національним контактним пунктом у межах Програми стане Офіс з розвитку підприємництва та експорту. Його головні завдання — допомагати потенційним заявникам консультаціями, надавати необхідну інформацію, контактувати з іншими європейськими пунктами у межах програми, а також просувати цифрову політику ЄС.
«Завдяки національному контактному пункту реалізувати українські інноваційні проєкти стане ще простіше. Адже наша робота направлена аби розповідати про актуальні диджитал-можливості, полегшувати доступ до конкурсів програми «Цифрова Європа» та показувати кроки, які необхідно зробити, щоб отримати фінансування для реалізації та масштабування ідеї. Це все допоможе сприяти впровадженню цифрової трансформації у нашій країні, а українським учасникам стати ще більш конкурентоспроможними й успішно інтегруватися у цифровий ринок ЄС», — додав Андрій Ремізов, директор Офісу з розвитку підприємництва та експорту.
Програма дозволить значно розширити мережу Європейських цифрових інноваційних хабів, яка допоможе бізнесу тестувати необхідні технології та інструменти для роботи, а також інвестувати у найефективніші з них. Хаби створюватимуться на базі університетів, кластерів, дослідницьких центрів тощо.
«Проєкт GIZ «Цифровізація МСП у країнах східного партнерства» ставить за мету сприяти створенню та подальшому збільшенню спроможностей Європейських цифрових інноваційних хабів в Україні», — сказав Владислав Кавелін, старший радник проєкту GIZ «Цифровізація МСП у країнах східного партнерства».
Запис презентації програми ЄС «Цифрова Європа»
Як отримати грант?
Дізнатися більше про програму та як податися на фінансування можна за посиланням.
Довідково:
- Захід відбувся в межах програми ЄС «Цифрова Європа», стратегічним реалізатором якої в Україні виступає Міністерство цифрової трансформації України, практичним консультантом — Офіс з розвитку підприємництва та експорту. Захід проводиться за підтримки GIZ (програма Цифровізація МСП у країнах східного партнерства).