Програма ООН із відновлення та розбудови миру оголошує конкурс бізнес-грантів на сході України
Програма ООН із відновлення та розбудови миру за підтримки Європейського Союзу оголошує конкурс бізнес-грантів для створення, відновлення та розширення мікро-, малих та середніх підприємств (ММСП) на підконтрольних уряду України територіях Луганської та Донецької областей, та в окремих районах та містах Запорізької області уздовж узбережжя Азовського моря.
Метою програми є створення, відновлення та посилення ділової активності ММСП у ключових секторах економіки, які є критично важливими для подальшого економічного розвитку регіону.
Загальна сума грантового пулу, який буде розподілено протягом 2019-2020 років, складає 2,48 млн євро.
Максимальна сума одного гранту: до 6,500 євро в гривневому еквіваленті. Підприємці, які отримають грант, мають зробити власний внесок у реалізацію бізнес-плану у розмірі не менше 25% від вартості гранту (у грошовій чи іншій формі, наприклад, безоплатною працею, наданням обладнання, приміщення тощо).
З метою системного та сталого розвитку пріоритетних секторів економіки цільових регіонів, грантова підтримка надаватиметься для реалізації бізнес-проєктів:
ЛОТ 1. У підконтрольних уряду України територіях Донецької та Луганської областей для діяльності в таких секторах:
- Виготовлення кераміки і гончарних виробів, посуду, сувенірної продукції тощо;
- Виробництво текстильної продукції та одягу, виготовлення та ремонт швейних виробів;
- Підтримка індустрії гостинності (індустрія краси та здоров’я підтримуватись не буде);
- Виробництво харчових продуктів;
- Виробництво зернових та олійних культур;
- Виробництво яловичини та коров'ячого молока;
- Виробництво м'яса домашньої птиці та яєць.
ЛОТ 2. В окремих районах Запорізької області (Бердянський, Приморський, Приазовський, Оріхівський, Гуляйпільський, Якимівський, Більмацький, Мелітопольський та Токмацький) та в Мангушському, Волноваському і Нікольському районах і місті Маріуполь Донецької області для діяльності в таких секторах:
- Виробництво устаткування та інжинірингові послуги;
- Виробництво текстильної продукції та одягу;
- Підтримка індустрії гостинності (індустрія краси та здоров’я підтримуватись не буде);
- Виробництво харчових продуктів;
- Виробництво зернових та олійних культур;
- Виробництво яловичини та коров'ячого молока;
- Вирощування овочів та фруктів.
У конкурсі на отримання гранту можуть брати участь:
і) Фізичні особи, які є повнолітніми, дієздатними та правоздатними громадянами України та постійно проживають на відповідних цільових територіях; іі) товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ);
ііі) фермерські господарства (ФГ);
v) приватні підприємства (ПП).
Більш детальну інформацію можна знайти за посиланням https://bit.ly/33XLFL9.
Заявки потрібно подавати виключно через онлайн систему прийому заявок за посиланням www.grant.ccc-tck.org.ua.
Кінцевий термін подання заявок: до 23:59 (за київським часом) 3 травня 2020 року. Неповні заявки, та заявки, що надійшли пізніше встановленого терміну, будуть автоматично відхилені.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.