Конкурс на отримання фінансування для юридичної підтримки агровиробників, постраждалих внаслідок війни
25 квітня, 2023
Програма USAID АГРО надасть співфінансування у розмірі до 4 440 000 грн українській неурядовій, правозахисній організації або юридичній компанії для консультаційної та експертної підтримки аграрних підприємств, які постраждали від активних бойових дій або тимчасової окупації рф. Програма націлена на допомогу у розв'язанні проблем постраждалих агровиробників, з якими вони зіштовхнулися в районах бойових дій, в результаті тимчасової окупації, вчинення злочинів, пов’язаних з військовою агресією рф проти України, захист прав і активів агро-ММСП та відновлення діяльності на деокупованих територіях.
Основними цілями цього субгранту є:
- Роз’яснення законодавчих норм для постраждалих аграріїв, допомога у їх застосуванні через індивідуальне консультування та широку інформаційну кампанію.
- Посилення довіри постраждалих аграріїв до інституцій, покликаних захищати їх права, підтримувати та представляти їх інтереси.
- Ріст обізнаності громадян та органів влади щодо проблем постраждалих аграріїв і можливих шляхів їх вирішення, обсягу вчинених злочинів та завданих збитків у аграрній та земельній сферах в Україні в результаті військової агресії РФ проти України.
- Забезпечення достатньої доказової бази завданих збитків з метою їх покриття/відшкодування представникам аграрного бізнесу, землевласникам, землекористувачам та громадянам.
- Забезпечення умов для притягнення до відповідальності за завдані у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України збитки представникам аграрного бізнесу, землевласникам, землекористувачам, громадянам та державним органам влади.
Для кого?
Подати заявку можуть українські громадські організації, неурядові організації, бізнес-асоціації, правозахисні організації або професійні юридичні організації), які представляють або тісно співпрацюють з організаціями та аграріями, які постраждали від активних бойових дій або тимчасової окупації РФ. Заявники повинні відповідати наступним вимогам:
- Заявники повинні бути офіційно зареєстровані в Україні, засновані, офіційно створені, визнані відповідними органами влади та діяти згідно з чинними цивільним та податковим нормам.
- Заявники повинні мати досвід у здійсненні діяльності, пов’язаної із захистом прав та інтересів ММСП. Заявники мають надати детальний опис відповідної роботи, проведеної для інших замовників за останні 3 роки.
- Заявники повинні забезпечити наявність ключового персоналу, як мінімум, на чотири таких посади: керівник проєкту (ключовий персонал), юрист (ключовий персонал), спеціаліст з комунікацій, фахівець у галузі оподаткування.
- Працівники заявника повинні володіти навичками спілкування з вразливими категоріями осіб (у цьому випадку людьми, які постраждали внаслідок війни).
- Заявник зобов’язується провести внутрішнє навчання навичкам спілкування з постраждалими для команди, яка буде залучена до роботи з постраждалими аграріями.
Як взяти участь?
Ознайомитись з повним описом технічного завдання та інструкціями щодо підготовки та подання заявки можна за посиланням. Кінцевий термін подання заявки (бюджет та супровідна документація) — 22 травня 2023 року.
11 травня 2023 року об 11:00 пройде передзаявочний онлайн-семінар (реєстрація — до 10 травня 2023 року через електронну адресу subawards@chemonics.com), під час якого можна поставити питання і отримати вказівки щодо заповнення заявки.