Отримати гроші на розвиток tech-проєкту: мрія чи реальність?
09 листопада, 2023
Надія Конащук
Керівниця напряму відкритих даних USAID/UK aid проєктy «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS»
Україна — країна талановитих фаундерів, які мають блискучі ідеї для tech-продуктів і сервісів. Проте перешкоди та виклики часто стають на заваді реалізації креативних рішень. Бюрократичні процеси, нестача кадрів, обмеження фінансових ресурсів можуть виявитися неабиякими перепонами на шляху до бізнес-успіху. Здолати ці перешкоди можна завдяки програмам грантової підтримки, які допоможуть засновникам проєктів втілити ідеї у реальність.
Один із прикладів грантової підтримки — конкурс Open Datathon reUkraine. Технологічні бізнеси, стартапи й автори ідей можуть позмагатися за 4,4 млн грн на розвиток продуктів і сервісів, які засновані на відкритих даних (open data). Такі дані є у вільному доступі на національному порталі Мінцифри, а самі open data проєкти користуються популярністю в представників бізнесу, влади та громадськості.
Чому варто взяти участь у конкурсі?
- Легкість втілення ідеї. Розробити проєкт на основі відкритих даних може кожний ІТ-спеціаліст, оскільки такі дані відкриті для всіх. Це відкриває безмежні можливості для створення інноваційних рішень без великих витрат і складних технічних обмежень.
- Грант для втілення мрії. Організатори конкурсу виділять по 1,1 млн грн чотирьом переможців на реалізацію проєкту. Такий фінансовий ресурс є гарним стартом для реального працюючого бізнесу.
- Різноманітність тематики рішень. Учасники конкурсу можуть вибрати ту сферу, яка є для них найцікавішою і в якій вони володіють найбільшими компетенціями. Серед найпопулярніших категорій — антикорупційні рішення, фінанси, бізнес, будівництво, відновлення, медицина, юстиція, регіональний розвиток.
- Навчання від професіоналів галузі. Команди-фіналісти візьмуть участь в інтенсивній освітній програмі. Впродовж кількох днів учасники дістануть змогу відвідати лекції та воркшопи, які проводитимуть провідні фахівці з різних галузей.
- Продуктивний старт бізнесу. Конкурс не лише надає можливість втілити ідею в життя, але й допомагає перетворити її на успішний бізнес. Переможці минулих грантових конкурсів заснували не одну успішну на ринку компанію.
Участь в Open Datathon reUkraine — це можливість представити власний стартап і отримати грант на його розвиток. Не втрачайте шанси отримати інвестиції для своєї ідеї, яка стане реальним бізнесом!
Як взяти участь у грантовій програмі?
Для участі у конкурсі грантів потрібно до 15 листопада 2023 року заповнити аплікаційну форму.
За результатами розгляду заявок буде обрано чотири команди, які отримають гранти на розвиток своїх ідей. Розмір гранту для проєктів-переможців визначатиметься індивідуально на розсуд журі.
Довідково:
- Конкурс організований USAID/UK aid проєктом «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» спільно з Міністерством цифрової трансформації України. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.