Досвід стартапу Pipes.One: як залучити 1,8 млн євро в рамках програми Horizon 2020
Український стартап Pipes.One залучив 1.8 млн євро змішаного фінансування від Єврокомісії в рамках програми Horizon 2020 EIC Accelerator:
- 1,3 млн євро компанія отримала як безповоротний грант;
- ще 500 тисяч євро Єврокомісія запропонувала стартапу у вигляді венчурних інвестицій.
Це найбільша сума, яку залучали українські компанії від Єврокомісії в рамках цього інструменту. Консультантом у роботі з Horizon 2020 EIC Accelerator виступила команда CIVITTA, в портфелі якої 70% українських кейсів залучення грантів у рамках цієї програми.
Що таке Pipes.One?
Pipes.One — це розробка компанії Dominion, технологія виробництва труб великого діаметру безпосередньо на місці їх укладання. Це стало можливо завдяки розробленому мобільному заводу на колесах, аналогів якому в світі сьогодні немає. Запатентована технологія знижує витрати полімерних матеріалів, необхідних для створення труб, а також дозволяє розширити сферу застосування труб завдяки унікальній структурі і додатковому захисному покриттю. Рішення також мінімізує витрати, пов'язані з транспортуванням, установкою і з'єднанням труб, дозволяючи при цьому відмовитися від регіональних складів та дистриб'юторів.
Все це значно знижує витрати на проєкти інфраструктурних трубопроводів і дозволяє прискорити їх реалізацію. Фінансування ЄС допоможе глобальній комерціалізації цієї технології.
У чому особливість змішаного інвестування?
Наразі 1.8 млн євро — найбільша сума, яку отримав український проєкт у рамках програми Horizon 2020 EIC Accelerator. Крім того, це третій український стартап (після SolarGaps і Polyteda Cloud), якому вдалося залучити фінансування в рамках другої фази програми.
Змішане інвестування означає те, що 1,3 млн євро запропонували стартапу як безповоротний грант, і ще 500 тисяч євро ЄС готовий проінвестувати в рішення, щоб допомогти компанії не тільки доопрацювати продукт, але й почати вихід на ринок.
Програма актуальна для deep industrial проєктів, які на ранніх стадіях не потрапляють у поле зору класичних венчурних фондів через відсутність технічної експертизи в інвесторів, проте здатні глобально впливати на цілі галузі.
На що підуть гроші
Залучення фінансування допоможе стартапу:
- доопрацювати продукт — мобільний завод на колесах для виробництва полімерних труб на місці укладання;
- пройти сертифікацію і підготуватися до запуску серійного виробництва;
- реалізувати пілотні проєкти з потенційними клієнтами, щоб підготувати рішення до швидкої комерціалізації.
Як отримати фінансування від Horizon 2020?
З 2021 року програма перезапуститься з назвою Horizon Europe. За попередньою інформацією, сума, яку ЄС планує інвестувати в інноваційні проєкти в рамках European Innovation Council з 2021 по 2027 рік, становитиме 10 млрд євро.
Для того, щоб отримати фінансування в рамках Horizon 2020 (або Horizon Europe), проєкт має відповідати чотирьом основним умовам:
- мати високий інноваційний потенціал і випереджати рішення, наявні на ринку;
- показувати потенціал швидкого масштабування;
- мати робочий прототип;
- бути націленим на глобальний ринок.
Крім згаданих вище умов, компанії необхідно також надати бізнес-план, підкріплений фінансовими прогнозами на кілька років вперед.
За відкритими наборами від Horizon 2020 EIC Accelerator можна стежити на сайті Єврокомісії.