Ведення бізнесу в Японії: що українським експортерам слід знати про прийняті Рекомендації щодо дотримання прав людини у відповідальних ланцюгах поставок Японії (запис вебінару)
15 грудня, 2022
ПРООН в Україні за підтримки Уряду Японії та у партнерстві із Торгово-промисловою палатою в Україні провели вебінар для українських компаній, які працюють або розглядають для своєї діяльності японський ринок.
Вебінар був присвячений Рекомендаціям щодо дотримання прав людини у відповідальних ланцюгах поставок в Японії.
Під час вебінару учасники та учасниці мали змогу отримати відповіді на такі питання:
- Що варто очікувати українським експортерам від нещодавно ухвалених Рекомендацій щодо дотримання прав людини у відповідальних ланцюгах поставок у Японії?
- Які зміни для бізнесу передбачають Рекомендації?
- Як українські компанії можуть поглибити свої знання у сфері належної обачності щодо прав людини (Human Rights Due Diligence) і отримати безкоштовний доступ до навчальної програми та консультацій від ПРООН з прав людини для бізнесу?
Запис онлайн-трансляції вебінару доступний за посиланням на Facebook-сторінці ПРООН в Україні.
Спікери:
- Дайсуке Такахаші, Мережа юристів з бізнесу та прав людини, партнер, юрист юридичної компанії Shinwa Law (Токіо)
- Олена Уварова, голова Міжнародної лабораторії бізнесу та прав людини, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, лекторка Вагенінгенського університету, національна експертка проєкту ПРООН «Належна обачність щодо прав людини в глобальних ланцюгах постачання: впровадження Керівних принципів ООН з питань бізнесу та прав людини для справедливого відновлення»
- Марина Саприкіна, керівниця Центру «Розвиток КСВ», експертка зі сталого розвитку, національна експертка проєкту ПРООН «Належна обачність щодо прав людини в глобальних ланцюгах постачання: впровадження Керівних принципів ООН з питань бізнесу та прав людини для справедливого відновлення»
Контекст
У вересні 2022 року Уряд Японії оприлюднив Рекомендації щодо дотримання прав людини у відповідальних ланцюгах поставок, які значно змінили очікування від бізнесу щодо дотримання прав людини в Японії. Рекомендації передбачають обов’язки підприємств, які працюють у Японії, незалежно від їхнього розміру, виявляти та вживати заходів для помʼякшення будь-якого потенційного чи фактичного негативного впливу на права людини від їхньої діяльності, як в Японії, так і за кордоном.
Рекомендації підкреслюють відповідальність компаній за дотримання прав людини в усіх аспектах їх діяльності, включно з корпоративним управлінням, співпрацею із партнерами, постачальниками всіх рівнів, включаючи закупівлю сировини та ресурсів або продаж і споживання товарів/послуг. Також рекомендації стосуються і бізнес-партнерів, включаючи спільні підприємства, інвестиції в компанії тощо.
На виконання Рекомендацій компанії мають запровадити комплекс заходів, таких як розробка політики щодо прав людини, запровадження належної обачності щодо прав людини (Human Rights Due Diligence), та забезпечення доступу до засобів захисту та низку інших.
Рекомендації відображають міжнародні стандарти у сфері бізнесу та прав людини, такі як Керівні принципи ООН щодо бізнесу та прав людини та Рекомендації ОЕСР для багатонаціональних підприємств, які розроблені для сприяння відповідальній діяльності серед компаній.
Ця ініціатива є частиною проєкту ПРООН «Належна обачність щодо прав людини в глобальних ланцюгах постачання: впровадження Керівних принципів ООН з питань бізнесу та прав людини для справедливого відновлення», що реалізується за фінансової підтримки Уряду Японії. Окрім України, проєкт реалізується у Японії та 16 державах світу: Гані, Індонезії, Казахстані, Кенії, Киргизстані, Лаоській Народно-Демократичній Республіці, Мексиці, Монголії, Мозамбіку, Непалі, Пакистані, Перу, Таїланді, Тунісі, Туреччині, В’єтнамі.