Не робіть так. 6 найчастіших помилок учасників тендерів
26 листопада, 2020
Правильна підготовка до тендеру є запорукою успіху і підвищує шанси на перемогу в ньому. Розберімо типові помилки новачків-учасників закупівель та як їх уникнути.
Не встигли подати свою пропозицію
Це, мабуть, найпоширеніша помилка. Постачальник готується до тендеру, збирає всі необхідні документи та довідки, погоджує ціну із керівником, але не подає пропозицію вчасно. Причин для цього немало: технічні складнощі, довгі погодження всередині компанії тощо. Якщо подання пропозицій завершено — нічого не зробити. Тому рекомендуємо ретельно прораховувати час для подачі та ставити чіткі дедлайни. Найкраще подаватися у тендер як мінімум за день до кінця подання пропозицій.
Подали пропозицію, що дорівнює очікуваній вартості
Можливо, ви дійсно готові продати свій товар лише за ціною, яку вказав замовник. Якщо в тендер не прийдуть конкуренти, то вам це вдасться. Але якщо в закупівлі буде два чи більше постачальників, система автоматично призначить аукціон. Тоді перевагу матиме учасник з найнижчою ціною, який зможе знизити ставку останнім. У нього буде можливість бачити ціни всіх учасників. Враховуйте це й обирайте правильну стратегію участі.
Неякісно підготували необхідні документи
Як правило, строк дії довідки або іншого документу, який потрібен для участі в тендері, обмежений. І якщо ви подали «прострочений», то замовник, побачивши це, відхилить вашу пропозицію. Тому на початку підготовки до тендеру зробіть собі чек-лист і декілька разів перевірте, чи всі документи коректні та чи не вийшов строк їхньої дії. Можливо, якісь із них потрібно буде оновити, щоб не потрапити під дискваліфікацію.
Податись одразу в усі тендери
Якщо ви новачок, то така стратегія навряд чи приведе вас до успіху. Важливо реально оцінити ресурси своєї компанії. Що буде, якщо ви виграєте більше тендерів, ніж зможете забезпечити? Чи зможете ви вчасно виготовити/поставити необхідний товар? Тому для початку краще зосередитися на одній закупівлі, доклавши всіх зусиль, щоб перемогти.
Пропустили аукціон
Дуже прикра помилка. Але, на жаль, так буває. Щоб цього уникнути, обов’язково ставте собі нагадування в календар та бажано ще на телефон. Також продумайте, де ви будете перебувати в момент аукціону, чи буде там хороший інтернет та можливість зосередитися. Можливо, потрібно для цього перенести якусь зустріч. В ідеалі, щоб про запланований аукціон знали не тільки ви, а й ваші колеги, і вони могли за необхідності взяти в ньому участь.
Привезти замовнику не той товар
Трапляється так, коли переможець закупівлі привозить замовнику не той або не зовсім той товар. Пам’ятайте, що невчасно привезена сировина може викликати зупинку виробництва. Репутація такого постачальника постраждає, тим більше, якщо замовник напише відгук про нього на майданчику.