COVID-19 VS бізнес: вирости та масштабуватись
Про що нам каже The economist цього тижня?
...У багатьох речах 90% — це нормально; для економіки — це жалюгідно, і Китай показує, чому. Країна почала знову відкриватись у лютому. Заводи зайняті, а вулиці вже не порожні. Результат — це 90% економіки. Це краще, ніж повне блокування, але це далеко не нормально. До відсутніх бітів належать великі шматки повсякденного життя. Поїздки на метро та внутрішні рейси знизились на третину. Дискреційні споживчі витрати на такі речі, як ресторани, впали на 40%, а проживання в готелях — на третину від норми. Люди обтяжуються фінансовими труднощами та страхом перед другою хвилею COVID-19. Банкрутство зростає, а безробіття, за словами одного брокера, втричі перевищує офіційний рівень — близько 20%...
У попередньому матеріалі ми знайомились з актуальними програмами з числа державної, приватної та міжнародної підтримки. Сьогодні розглянемо наступні теми:
1) верифікація відповідності вашого проєкту конкурсу:
- Зробіть SWOT-аналіз свого бізнесу для розуміння своїх слабких та сильних сторін: https://bakertilly.ua/news/id44448.
- Перегляньте свою бізнес-модель, щоб зрозуміти, як ваш бізнес трансформувався в період кризи, інструменти можна знайти в розділі “Корисні англомовні темплейти”: https://business.diia.gov.ua/services.
- Чітко визначте кількість та вартість грошей, необхідних для розвитку та впровадження чи тестування інновацій.
- Звірте вимоги конкурсу зі своїм бізнесом.
- Перевірте, щоб часу на розробку проєкту було не менше 1 місяця і залученість команди у процес: а) не заважала виконанню основної роботи, б) у команди має бути достатньо часу на роботу та в) всі ключові спеціалісти залучені у процес підготовки проєкту.
2) додаткові ресурси для бізнесу можна знайти за посиланнями:
- Платформа Forbiz.
Проєкт FORBIZ у рамках ініціативи EU4Business підтримує обраний Україною курс на реформи та економічне відновлення, пропонуючи системні, добре продумані зміни для створення сприятливого бізнес-середовища у країні, приділяючи особливу увагу МСП. Актуальні конкурси варто шукати на фейсбук-сторінці проєкту;
- Фейсбук-група Грант менеджмент.
Grant management — це комунікаційний майданчик для тих, хто реалізує або планує реалізацію соціальних та бізнес-проєктів, шукає інформацію про можливості залучення додаткових ресурсів, працює над покращенням якості проєктного менеджменту.
Це не звичайна дошка оголошень, це — місце для дискусій, колективних мозкових штурмів, розробки оптимальних рішень для надзвичайних завдань!
Канали спільноти на Youtube:
- Основний: https://www.youtube.com/Grantmanagement;
- Для онлайн-трансляцій: https://www.youtube.com/Grantmanagementlive.
3) гарячі конкурси для фінансування бізнесу, до яких варто прямо зараз почати готуватись:
Конкурс Green deal
Програма «Green Deal» у рамках Горизонт 2020 дає можливість отримати до 17 млн євро на розвиток вашої «зеленої» інновації.
Детальніше — за посиланням (сторінка 49):
Дедлайн: 19 травня 2020.
Для кого?
Для малих та середніх підприємств (а також стартапів) з будь-якого сектора, за умови, що їх інноваційний продукт відповідає засадам Європейського зеленого курсу* або Цілям сталого розвитку** та можна розрахувати позитивний вплив на довкілля від його впровадження.
Пріоритетні сфери: альтернативна енергетика, біорізноманіття, екологічно чистий транспорт та будівництво, стала індустрія, безпечна їжа, зменшення забруднення та інші ініціативи, спрямовані на зменшення негативного впливу на клімат.
Важливо, щоб запропонований продукт вже знаходився на стадії протестованого прототипу та мав чітку бізнес-модель для швидкого масштабування на глобальних ринках.
Що пропонується?
- Грант: від 0.5 до 2.5 млн євро (до 70% від загальної вартості проєкту) або
- Змішане фінансування: грант (до 2.5 млн євро) + можливість отримати інвестиції (до 15 млн євро).
Термін виконання проєкту: 12-24 місяці.
Як подати заявку?
- Зареєструйте свою компанію на порталі учасника: https://bit.ly/IUsG9V.
- Заповніть усі дані про свою компанію у розділі «My area».
- Знайдіть відповідну тему (EIC-SMEInst-2018-2020: SME instrument) за лінком https://bit.ly/1enZa4Q та подайте заявку.
За результатами конкурсу, Європейська Комісія має на меті запросити на співбесіду щонайменше 25% компаній, де керуючі позиції займають жінки.
Критерії ЄС до МСП: https://bit.ly/2wxiT3o
*Європейський зелений курс — це Програма ЄС, що описує перехід до кліматично-нейтральної, циркулярної економіки до 2050 року. Детальніше: https://bit.ly/3eWkeqg
**Детальніше про Цілі сталого розвитку: https://bit.ly/3eYybDN
Гранти для підприємств, якими володіють та керують жінки
1 травня — День початку прийому заявок на третій раунд гранту для малих та середніх підприємств, власницями та керівницями яких є жінки
Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), яка реалізується компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк.», приймає грантові заявки від українських малих та середніх підприємств, якими керують і володіють жінки, що бажають розширити свій діючий бізнес. Заходи з розширення бізнесу можуть бути спрямовані на підвищення продуктивності та збільшення виробництва, вихід на зовнішні ринки, розширення асортименту продукції, підвищення ефективності бізнесу завдяки запровадженню інноваційних та ІТ-рішень тощо.
Заявки цього раунду приймаються до 31 травня.
Основні критерії:
- річний оборот підприємств має бути більше, ніж 500 000 грн;
- грантові заявки приймаються від юридичних осіб: фізичних осіб-підприємців, товариств з обмеженою відповідальністю тощо, окрім неприбуткових організацій;
- більше 50% — доля статутного капіталу, яка належить жінкам, якщо на грант подається співвласниця підприємства;
- щонайменший внесок грантоотримувачки — не менше 25% від загального бюджету грантової діяльності.
Очікується, що сума кожної грантової угоди без внеску грантоотримувачки становитиме від 300 000 грн до 1 000 000 грн. Усього планується надати 20 грантів на загальну суму приблизно від 3 600 000 грн до 12 000 000 грн.
Що нового у модифікації до даної грантової програми?
До документів, які надсилаються з заявкою, додано “Pitch Deck” або презентацію грантового проєкту до 5 слайдів. Індикатори (продажі, інвестиції) необхідно вказувати за рік. Додано чек-ліст документів, якого заявницям необхідно дотримуватися для подання повного та якісного пакету документів.
Деталі гранту: http://bit.ly/2SKQ7Jz.
Подавати заявки на грант для підтримки МСП, власницями та керівниками яких є жінки, від однієї організації можна 2 рази протягом даної грантової програми. Нагадуємо, до кінця грантової програми лишилось 2 раунди:
- 1-31 травня 2020 року
- 1-31 липня 2020 року
Якщо у вас виникнуть питання, надсилайте їх на Grants@CEPUkraine.org
Нацфонд досліджень (НФД) прийняв рішення про оголошення перших конкурсів
Конкурс «Наука для безпеки людини та суспільства» стартує 12 травня.
Мета конкурсу — підтримка найкращих наукових проєктів із вирішення актуальних проблем безпеки людини та суспільства в Україні. Зокрема, за напрямами досліджень, пов’язаними з:
- біобезпекою людини та суспільства;
- біомедициною;
- екологією;
- кібернетичною та інформаційною безпекою;
- відповіддю на економічні, соціальні, гуманітарні виклики в умовах природних і техногенних надзвичайних ситуацій, зокрема, медико-біологічні, економічні, соціальні, психологічні, гуманітарні та культурні наслідки пандемії COVID-19 і шляхи їх подолання.
Загальний обсяг фінансування конкурсу 2020 року становить 100 млн гривень.
Другий конкурс – «Підтримка досліджень провідних і молодих учених» почнеться орієнтовно 18 травня. У ньому підтримку зможуть отримати колективи, що складатимуться з провідних і молодих українських учених, які працюють на світовому рівні.
Конкурс є загальногалузевим (bottom-up) із загальним обсягом фінансування 2020 року – 150 млн гривень.
Докладна інформація про вимоги до учасників, час і місце проведення, перелік документів і спосіб їх подання, обсяг фінансування та тривалість проєктів, критерії відбору та оцінювання шукайте на сайті НФД.
Більше тут: bit.ly/35k485n.
Підвищення розумності існуючих будівель за допомогою інновацій для застарілого обладнання
Пропозиції від заявників приймаються на розробку та демонстрацію економічно ефективних низьковуглецевих технологічних рішень для управління енергією в існуючих будівлях та взаємодії з мережею, для забезпечення енергоефективності, гнучкості, генерації та зберігання даних, виходячи з уподобань та запитів користувачів. Ці рішення мають бути спрямовані на модернізацію існуючих будинків з використанням автоматизації та ІТ і пропонують нові послуги та контроль для користувачів будівель, тим самим покращуючи їх комфорт.
Кінцевий строк подання пропозицій: 17 червня 2020.
Важливою частиною європейського переходу до чистої енергії є:
- зміна ролі будівель від споживання енергії до активного контролю та оптимізації зовнішнього середовища в приміщеннях;
- сприяння гнучкості енергетичної системи: забезпечення розподіленої генерації енергії з відновлюваних джерел енергії, зберігання енергії, сприяння розумній зарядці електроживлення, розумного вимірювання, зменшення навантаження за рахунок енергоефективності та перевантаження навантаження через реакцію на попит.
Інноваційні технології дозволять розумним будівлям ефективно взаємодіяти зі своїми мешканцями та мережею в режимі реального часу, щоб стати активним елементом енергетичної системи. Інтелектуальні та підключені пристрої, розумні датчики та контролери через розробку нових бізнес-моделей для нових енергетичних послуг, створять нові можливості для споживачів енергії.
Окрім пілотних демонстрацій, очікується, що пропозиції включатимуть чіткий розвиток бізнес-моделі та чіткий шлях до фінансування та впровадження. Ключові партнери повинні мати можливість та зацікавленість перетворювати розроблене рішення на ключову частину своєї бізнес-послуги чи послуги для своїх клієнтів.
Ці бізнес-моделі та стратегії експлуатації мають орієнтуватися на широке впровадження запропонованих розумних систем у конкретні будівельні типології Європи та їхню інтеграцію з ринками електроенергії, наприклад, динамічне ціноутворення або інші послуги та інформація, пропоновані постачальниками енергії та/або агрегаторами. Інтеграція з іншими енергетичними мережами, наприклад, DHC або іншими сервісами чи ІТ-рішеннями, але не пов'язані з енергетикою, також можуть бути розглянуті.
Рішення мають зосереджуватися на економічності та зручності для користувачів: простий монтаж та обслуговування, максимальний комфорт споживачів (наприклад, самонавчання) та інформація про власне споживання (наприклад, рекомендації користувачеві з метою максимальної економії), а також на вигоді від його внеску у роботу.
Ці рішення повинні ґрунтуватися на інноваційних технологіях, ініціативах та підходах, що сприяють формуванню розумності: семантиці, моделям даних, протоколам, програмним блокам, API, проміжним програмним забезпеченням, рішенням інтелектуальних послуг, стандартам, відповідним промисловим консорціумам чи технологічним ініціативам тощо.
Детальніше про конкурс — за посиланням.