«Зернова ініціатива» сприяє падінню світових цін на продовольство
27 вересня, 2022
Індекс продовольчих цін Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (Food and Agriculture Organization, FAO) за підсумками серпня 2022 року становив 138 пунктів. Це на 2% менше, ніж у липні 2022 року. Це також на 13,6% менше, ніж у березні 2022 року, коли був зафіксований максимальний ріст індексу.
Інструмент стабілізації гуманітарної ситуації
За словами Міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, зі старту реалізації «зернової ініціативи» з портів Великої Одеси уже відправлено майже 5 млн тонн агропродукції. Завдяки цим обсягам не тільки знижуються світові ціни на продовольство, але й покращується гуманітарна ситуація в тих країнах, де населення опинилось на межі голоду, зокрема в Ефіопії та Ємені.
Україна продовжує активно співпрацювати з ООН над тим, щоб «Зернова ініціатива» працювала не тільки як економічний інструмент, але і як інструмент стабілізації гуманітарної ситуації у світі.
Розвиток альтернативних логістичних маршрутів для експорту української агропродукції
Окрім цього, разом з ЄС та Молдовою продовжується реалізація ініціативи «Шляхи солідарності», яка передбачає розвиток альтернативних морським портам логістичних маршрутів для експорту української агропродукції. Разом з міжнародними партнерами, використовуються усі наявні можливості аби мінімізувати шкоду глобальній продовольчій безпеці, завдану повномасштабним вторгненням росії.
Індекс продовольчих цін Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН
Індекс цін на зернові FAO за підсумками серпня 2022 року склав 145,2 пункти, що на 1,4% менше, ніж у липні 2022 року, та на 14,6% менше, ніж у березні 2022 року. Індекс продовольчих цін FAO відображає щомісячну динаміку міжнародних цін кошика продовольчих товарів. Зокрема, показник містить 5 індексів:
- цін на м’ясо;
- молочну продукцію;
- зерно;
- рослинні олії;
- цукор.